affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Report: Rio de Riviera

Festival o kterém se bude asi ještě hodne dlouho mluvit, příjemná sobota plná hudby,která se protáhla až do neděle, perfektně zvládnutá organizace, příprava, zvuk i nabytý lineup.

Areál koupaliště Riviera je velmi dynamicky členitý, vypuštěný betonový více úrovňový bazén, chodníčky, dřevěná lávka, kopečky, prolákliny, plno příjemných lidí. Počet návštěvníků odhaduji na 5000 spokojených.

To vše obehnané zalesněnou strání, prostě retro prostor v novém kabátě. Nebe bez mraků a velmi příjemný vzduch s ještě lehce doznívajícím jarním chladem.

Pro návštěvníky bylo připraveno 5 podií. Hlavní pódium, taneční cirkusový stan, hip-hopová pózovna, drum’n’bassové pařeniště a Red Bull Academy house party až do rána. Svoje vůně rozstříkoval po kolemjdoucích jakýsi Hugo, sprejeři kreslili legálně po umakartových kulisách, pekli se klobásy, točilo se pivo, usrkával se ledový čaj a kdo měl chuť šel si poslechnout zajímavou hudbu.

Před pátou hodinou dohrávali na hlavní scéně progresivní rockeři The Prostitutes, (mimochodem doporučuji navštívit jejich stránky www.theprostitutes.org ). Přestávky na hlavním pódiu kvůli přípravě kapel vůbec nevadili, naopak byla příležitost vidět umělce, kteří se jinak časově překrývali.

V tanečním stanu už začal hrát DJ Tvyks a proháněl svou oblíbenou elektro dirty francouzskou disko spojku. Velmi mě zaujali dva trojramené svícny po stranách, které vytvářeli velmi poutavou optickou atmosféru i přesto že svíce v nich zatím nehořeli.

Mojmír Papalescu and The Nihlists patří u nás ke špičce v živém elektro soundu. Potlesk patří i zvukařům, protože se zvukem mazlili a mixážní a světelné pulty nešetřili.

Atmosféra festivalu byla opravdu velmi uvolňěná, žádný uspěchaný lineup, kdy si kapely ani nestihnou naladit a už na ně někdo mává že přetahují.

Ohm Square byli velmi příjemní a zvukově velmi zajímaví, Charlie One se svým medovým hlasem přitahovala pozornost, Jan Čechtický se vesele pohupoval s basou na krku, zahráli písničky z jejich nové desky

DJ Javas byl vesele komunikoval s brněnskými fanoušci, kteří jeho hraní vždy vítají a je jasné, že ho příjdou podpořit.

„Dobrý večer dobrý den bába leze komínem v Brně!!! Vítejte v Brně“. Nastoupili zvesela dramatici J.A.R. Jedno z jejich nejlepších vystoupení které jsem slyšel. Jindy ostré funkové skladby zahráli velmi uvolněně, lehce rozvláčně, ale přesto dynamicky a s velkým nasazením.
J.A.R.
Cudnější posluchačky a posluchači se rděli, když se z pódia náhle vyřítilo Super Péro, ale takový už jsou příslušníci Jednotky Akademického Rapu.

Malinko rozpačitý jsem byl z (ne)vtipného moderátora na hlavním podiu, který chtěl vyslovit jistě spoustu krásných vět, ale působil na mě že vůbec nevěděl co má říkat. Než se mu podařilo říct tři slova a stihl jsem dojít na konec areálu vycházkovou chůzí.

Fun Lovin Criminals, elegantní hudební gangsteři z New Yorku se bavili, hraní jim dělalo radost a jejich libozvučné zpěvné vyprávění uměli procítit a prodat. Jejich poslední deska z roku 2005 se jmenuje Livin' in the City, jejich skladby jsou z těch které neomrzí protože jsou vášnivé a jemné.

FLC tvoří:

Hugh Morgan - zpěv, kytara

Brian Leiser - , klávesy, basa, trubka, harmonika

Maxwell Jayson  - bicí


Zaznamenal jsem i velmi pohotový zásah záchranné služby, která se ujala mladíka který nevypadal dobře, patrně po konzumaci alkoholu.

Acid houseový král Justin Robertson má opravdu progresivní a uhrančivý zvuk. Jeho tleskající ruce, ostré rysy tváře a jistota s jakou prohání plné i měkké syntetické zvuky, dunivé beaty. Má kouzlo a osobnost se nezapře. Pro mne jeden z nejlepších DJů from United Kingdom.

Rave podium patřilo drum’n‘ bass’n’rollu a nejvyšší povolená rychlost 130 se rozhodně nedodržovala. Nejednalo se o žádnou neslanou nemastnou valcha party, ale byl zastoupen zvuk současného junglu a drumíku včetně brilantních Mc’s.

Nálada u Red Bull pódia byla uvolněná a tančit se přestalo až v ranní hodinu kdy už vykukují první sluneční paprsky, vnímáte příjemné rozednívání a první letošní noc „pod širákem“.

Mé osobní hodnocení je šest hvězdiček z pěti. Doufám, že pořadatelé na této akci netratili a že za nějaký čas budou mít myšlenky na to, aby se mohlo diskutovat o tom jaký bude festival Rio de Riviera v roce 2008.

Pochopitelně jsem nestihl všechny účinkující takže mě zajímají další postřehy.

Vaše názory na festival ,zážitky, jak jste Rio strávili, co se Vám líbilo, nelíbilo, co Vám chybělo, přebývalo, co jste našli, ztratili a co jste naopak hledali. Můžete se vyjádřit v diskuzi pod článkem.

 

Fotografie od anglického fotografa Peterg22-EW-VV zde

 

Autor: Jakub | Zveřejněno: 23.5.2007 5:59:02

FacebookJakub - Mr. Bla Bla má pravdu
Těší mě že má BrnoInfo tak vzdělané čtenáře, kteří decentně upozorní na chybu v článku, poslední deska Fun Lovin Criminals je skutečně Livin in the city. Omlouvám se Díky Jakub

Adamo - Rio De Rivera RuleZ!!!
Rio bylo moc hezky!!!!!!!Fun Lovin Criminals Rocks:)

bla bla - Livin' in the city
FLC už 4 roky nic nevydali? A co "Livin' in the city" z roku 2005? Festival byl parádní.


Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně