affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

koncert NOMEANSNO na Flédě 25.6.

Legendární kanadská formace NoMeansNo, která nedávno oslavila 25 let existence konečně odehraje svůj energií nabitý set i v pondělí 25.6. Trojice muzikantů ve které o rytmiku se starají bratři Wrightové a poslední léta kytaru pevně svírá Tom Holliston není třeba nijak zvlášť představovat všem milovníkům hc/punkové hudby. Fléda zve na velký koncert ke konci klubové sezony. Přečte si i recenzi jejich poslední desky

:: Level B production present ::

NOMEANSNO (Can)

25.06.07 / Fléda

Support: Deverova chyba

Legendární kanadská formace NoMeansNo, která nedávno oslavila 25 let existence konečně odehraje svůj energií nabitý set i v Brně. Trojice muzikantů ve které o rytmiku se starají bratři Wrightové a poslední léta kytaru pevně svírá Tom Holliston není třeba nijak zvlášť představovat všem milovníkům hc/punkové hudby. Za svoji existenci natočili přes 15 alb, která po většinu času vycházely pod hlavičkou vydavatelství Alternative Tentacles, které provozuje zpěvák Dead Kennedys - Jello Biafra (se kterým si pro jistotu natočili i společnou desku). Loňská řadovka "All Roads Lead To Ausfahrt" vyvrátila jakékoliv pochyby, že by tito "chlapci" patřili do starého železa. Hudba NoMeansNo neztratila ani špetku ze své pověstné energie a tak i tentokrát můžeme očekávat osobitý hardcore punk hraný s jazzovou vychytralostí, dominantní basou, které sekundují živelné bicí.
Pověstné koncerty NoMeansNo jsou více než doporučeny všem těm, kteří s přibývajícím věkem ztrácejí svůj elán, protože toto trio z Vancouveru ho má na rozdávání. Jako host se představí o generaci mladší spolek Deverova Chyba z Tábora, který v nestandartním složení čítající dvě basy, bicí a zpěv potěší milovníky komplikovaného punku a alternativního rocku, kterým nedávno vyšla deska "Club 59" na spřízněném vydavatelství Silver Rocket.

NO MEANS NO (CAN) www.myspace.com/myspaceiswrong

DEVEROVA CHYBA www.myspace.com/deverovachyba

S No Means No a Deverovou chybou vystoupí i australští Baseball.

V rámci jediného českého klubového vystoupení kanadské punkové legendy No Means No 25.6. v brněnské Flédě zahrají v roli předkapely kromě avizované táborské Deverovy chyby také australští Baseball. Čtyřčlenná kapela hrající rychlý „postpunk“ s obrovským drivem ve složení  2 muži a 2 ženy a nástrojovém složení kytara, basa, bicí a viola je právě na evropském turné. Shodou šťastných náhod máme možnost je uvidět právě jako předkapelu NMN. V kapele hrají bývalí členové kapel Love of Diagrams, Sea Scouts nebo The Grimm. 

Start: 20:00 / Vstupné: 250,- + poplatky prodejci / 300,-

Předprodeje: www.ticketstream.cz / www.ticketrportal.cz

Brno:
Indies, Poštovská 2, Brno
Dům Pánů z Lipé, nám. Svobody 17, Brno
Brněnské kulturní centrum, Běhounská 17, Brno
Wolf Music, Dvořákova 3, Brno

Recence poslední řadové desky:

 

NOMEANSNO – All roads to Ausfahrt (Wrong records)

6 let si museli všichni fandové kanadské trojice počkat na novou řadovku s názvem „All roads to Ausfahrt“. Ale abychom tuhle partu zbytečně nenařkli z nějaké zahálky v tomto mezidobí, stačili vedle svého neúnavného koncertování, vydat dvě věci pro svůj hokejový vedlejšák Hanson Brothers a samotní fanoušci kapely se postarali o vydání kompilačního alba „The People's Choice“, na které svým hlasováním sami rozhodli o výběru těch nejoblíbenějších songů. Hned při poslechu prvních skladeb z novinky je jasné, že se tentokrát nepotvrdilo osvědčené schéma, kdy kapela s přibývajícím věkem ubírá na intenzitě a své nástroje začíná jen tak zlehounka lechtat. Ostatně bratrům Wrightům (a poslední roky i kytaristovi Tomu Holisonovi) se to daří vyvrátit už neuvěřitelných 25 let. Nomeansno se svým osobitým pojetím hudby zařadili do té menšiny kapel, kde hlavní slovo má baskytara. Obrovská hudební virtuozita řadí tuto partu k základním kamenům v pomyslném jazzcoreovém ranku. A co víc, tady máme tu čest s hudebními mistry, kterým není ukradený smysl pro humor a jejich ironický pohled na svět je všem fandům moc dobře znám. Hudební hrátky, kdy neúnavně hravá basa proplouvá živelným tepem bicích a „až ta druhá“ kytara má tady funkci jakéhosi pojícího materiálu mezi bratrskou rytmickou výměnou. Virtuózní část musí jít stranou, když v přesně načasovaném zlomu, dochází k přímočarému punkovému výjezdu. Hravost, humor, sílá a báječný „surový“ sound jsou bezesporu hlavní předností tohoto alba, které dokáže přesvědčit všechny, kdo jen trochu začali pochybovat o tom, že Nomeansno patří do starého železa.
Ostatně tu prvou příležitost budeme mít vedle festivalových vystoupení, také v pondělí 25.6., kdy tato trojka vystoupí v brněnském klubu Fléda. Připomínat, že právě na koncertech stříká energie do publika po vědrech, je myslím naprosto zbytečné.

 

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 24.6.2007 17:18:09

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně