Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

ITCH MY HA HA HA, Midi Lidi a rozhovor s Krazy Baldheadem

Experimentální večery neotřelého pulzujícího elektra na Flédě pokračují.Na den dětí 1.6. proběhne další "díl", na němž kapela Midi lidi pokřtí svou debutovou desku Čekání na robota, vystoupí i francouz Krazy Baldhead, se kterým přinášíme krátký rozhovor.

:: Level B production present ::

ITCH MY HA HA HA

Midi Lidi křest „Čekání na robota“

1.6. / Fléda

 

Midi Lidi, Krazy Baldhead (FR, Ed Banger records), 777 + Sonority
Djs: Tvyks, Dj Click Joe, Greatest Hits Collective, & special guests

Start: 20:00

Vstupné: 130 / 150 

 

Experimentální večery neotřelého pulzujícího elektra na Flédě pokračují. 1. června proběhne další "díl", na němž kapela Midi lidi pokřtí svou debutovou desku Čekání na robota, která vyšla 1.května na brněnském labelu X. production. Na remixech k této desce se podíleli mimo jiné německý elektronik Miwon (CCO rec.), Moimir Papalescu, DJ Tvyks - Radio1 (kterého uvidíte i v inkriminovaný večer na Flédě) nebo Der Kezzatron & DancefloorScrap z Mountaineers (Mute rec.).

Ve vašem oblíbeném klubu tedy proběhne večer ve stylu Francouzské spojky na trase Praha - Brno - Paříž? (pařím).

 

Midi lidi bývají často označováni za objev roku, nebo přirovnáváni k zahraničním Kraftwerk. Jedná se o tříčlenný elektronický projekt soustředěný kolem filmaře Petra Marka (ex Muzikant Králíček, Dekadentní divadlo Beruška, Kakaduo, Dr. Kombajn zábavy atd.), herce a hudebníka Prokopa Holoubka (ex Triglav, Lynx-Lynx, Dekadentní divadlo Beruška, Dr. Kombajn zábavy) a šperkařky Markéty Lisé, vzniklý na základech emo/elektrogothic kapely Krásný stěhovák Gerard a Sexuální nábytek, jehož jsou všichni tři členy. Fungují teprve od dubna 2006, za tak krátkou dobu však odehrál velké množství koncertů v ČR a na Slovensku. Součástí živých performance je i VJ, který „realtime“ obrazově významně doplňuje vystoupení – všichni VJs – Filip Cenek, Magdalena Hrubá a VJ Kolouch (Anymade.org), kteří s kapelou vystupují, patří mezi etablované české vizuální umělce.

 

Krazy Baldhead je projekt 32letého muzikanta z Marseille. Jeho sestra ho přemluvila poslat demo Pedro Winterovi (manažer Daft Punk) a již o několik měsíců později byl jeho první maxi singl „Bill´s Break“ u Ed Banger records na světě! Během jeho živého vystoupení osciluje mezi old school breaky k acidu, electro a hip hopu, a posunuje hranice taneční hudby. Mimochodem domovský label KrazyBaldhead, Ed Banger, byl podle magazínů XLR8R & URB vyhlášen labelem roku 2006! Tento label zastupuje třeba Justice, DJ Mehdi, Uffie, MR Flash a další. Takže v pátek nás čeká opravdu aktuální evropský sound! 

 

Požádal jsem o malý rozhovor francouzského umělce který si říká Krazy Baldhead. Příjíždí k nám na tradiční večírek do klubu Fléda Itch My Ha Ha Ha. Zajímalo mě co má rád, co poslouchá a jaký je label Ed Badger record, kde vydává svoje desky. Také naznačil něco o chystaném vystoupení.

 

Jak dlouho se věnuješ hudbě? Co jsi poslouchal v dětství? A Jakou hudbu posloucháš nyní?

 

Krazy Baldhead:

Hudbou se zabývám už od dětství, jako dítě jsem chodil na hodiny klavíru.

Svou první elektro skladbu jsem složil v roce 1998 jako teenager.

V tom věku jsem poslouchal elektro-rockovou new wave. Mezi moje oblíbence patřili Joy Division, The Cure. Potom mě chytnul jazz který jsem také často poslouchal byl to trumpetista Miles Davis, pianista Bill Evans nebo Mignus. Taky mám rád elektronickou hudbu a hip-hop nejraději mám old school, hlavně kořeny této hudby.

 

 

Co znamená jméno Krazy Baldhead? Je to nějaký muž bez vlasů?

 

Krazy Baldhead:

Pro výběr tohoto jména mi byla inspirací píseň Boba Marleyho pod názvem „Crazy Baldhead“.

Také je to trochu o mě, moje hlava je důkazem.

 

Řekni mi něco o labelu Ed Badger records na kterém také vydáváš. Kdo skrz něj vydává svoje desky? Spolupracuješ nějak s lidmy okolo tohoto vydavatelství?
 
Krazy Baldhead:
Ted je u vydavatelství Ed Badger osm umělců. Label spravuje  je Busy P.

Další umělci jsou tvůrci svého individuálního zvuku. Je to království těžkého procítěného soundu, progresivního a dravého rytmu. Spolupracujeme z dalšímy DJ a experimentátory podobného ražení Mimo jiné dostal cenu Label roku 2006, mezi umělci se o něm začíná hodně hovořit a mám tak možnost dostat svoji hudbu do světa.

 

 

Spolupracuješ nějak s pařížany dDamage? Jejich vystopení v klubu Fléda bylo velmi zajímavé plné dravé energie.

Krazy Baldhead:

Dělal jsem pro mě remix jejich skladby ink808, z jejich posledního EP který vyšel na americkém labelu Tigerbaet6. Někdy máme také společná vystoupení. Je to velmi veselá a bláznivá dvojka.


Z jaké části Francie jsi? Řeni mi, která místa máš rád. Nějaké kluby a party?

 

Krazy Baldhead:

Pocházím z Jjižní Francie z Marseille ale od roku 2001 žiji v Paříži.

Mám rád život tohoto města, noční party a hudební stánky Rex Club nebo Le Triptyque.

Party pod názvem Toxic je velmi dobrý večírek..

 
Znáš nějakého českého hudebníka, DJe nebo skupinu?

Například DJ Tvyks v pořadu Frech Conection na stanici Radio1, hraje tvoje skladby a vybírá mimo jiné i novinky z labelu Ed Badger.

 

Krazy Baldhead:

Tak to se omlouvám žádné české muzikanty neznám.

Vlastně moment? Co třeba Dvořák!

 


Prozraď mi něco o tvém hraní. Používáš nějaký syntetizátor a hudební mašinky? Mixuješ také z cd a vynilů?

Krazy Baldhead:

Moje hraní je z velké části improvizace.Nemá žádnou strukturu playlist, je to podle toho jak se zrovna cítím , jak na mě působí místo ve kterém hraju a hlavně lidi kolem, rád poddávám svoje hraní spontánní náladě. Skládám se z velkého množství mých vlastních zvuků a také z nahraných samplů.Používám pro své hraní počítač, mixážní pult a midi kontrolery. Žádné přehrávače ani cédečka.


Chceš něco vzkázat lidem, kteří miří na party, na které budeš hrát?

Krazy Baldhead:

Očekávejte nečekané

 

Děkuji za rozhovor Jakub. Přeju ti příjemný hraní v českých hudebních klubech.

 

www.myspace.com/itchmyhahaha

www.myspace.com/midilidi
www.myspace.com/krazybaldhead
www.myspace.com/tvyks
www.myspace.com/sonorityidm
www.myspace.com/clickjoe
www.myspace.com/777electricfret

Autor: Jakub | Zveřejněno: 30.5.2007 23:34:10

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně