affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Přednáška skeptiků Sisyfos 24.1.

Cíle klubu jsou definovány v úředně schválených stanovách. Naší snahou je šířit a obhajovat poznatky současné vědy. Mimořádný význam přičítáme podpoře a výchově k racionálnímu, kritickému myšlení a pochopení vědecké metody. Hlavním cílem je ovšem vědecká analýza sporných a tzv. nadpřirozených jevů a názorů. S výsledky těchto analýz seznamujeme veřejnost a snažíme se bránit šíření pseudovědeckých, paranormálních názorů a neověřených nebo klamavých postupů a přístrojů.

 

 

.Onkolog prof. MUDr. Oskar Andrysek, DrSc je primářem nemocnice následné péče Měšice. Je znám i svou publikační činností.

 

V současnosti umíme vyléčit více jak 50% nádorových onemocnění. Je to nádherný obor, kde je pokrok cítit každým týdnem.  Je to taky smutný obor, kdy se díváme na oběti alternativních metod, které okradly nemocného o šanci vyléčení, protože ztratil cenný čas polykáním melasy a kdovíjakých sajrajtů, opletených pseudoučenými bláboly, a k nám přicházejí trosky na zatlačení očí. Na jedné straně jsou noviny plné případů jednoho heparinového vraha, který usmrtil 8 pacientů, na druhé straně jsou lidé s lékařským diplomem, kteří krmí své pacienty alternativními nesmysly a připravují je nejen o peníze, ale i o cenný čas a šanci na přežití. Nejsem členem Sisyfa proto, abych si hojil komplexy v učené společnosti, ale proto, že jsem tam poznal lidi, kterým toto morální bahno není lhostejné. Pokusím se nemávat učenými slovy, ale argumentovat jako obyčejný starý lékař, jehož hlavní vadou je, že má rád své pacienty. (z dopisu prof.Andrýska časopisu Meduňka)

Český klub skeptiků SISYFOS je součástí světového skeptického hnutí, které vzniklo v r.1976 v USA z iniciativy desítek vědců a filozofů, mezi nimi několika nositelů Nobelových cen jako reakce na vzestup iracionality ve společnosti. Český klub skeptiků SISYFOS vznikl na jaře r.1995, dnes má téměř 400 členů nejrůznějších profesí, vzdělání a věku. Dvě třetiny členstva mají vysokoškolské vzdělání, vysoký je podíl přírodovědců, techniků a lékařů. Naší snahou je šířit a obhajovat poznatky současné vědy. Mimořádný význam přičítáme podpoře a výchově k racionálnímu, kritickému myšlení a pochopení vědecké metody. Snažíme se bránit šíření pseudovědeckých, paranormálních názorů a neověřených nebo klamavých postupů a přístrojů. Za významné považujeme poskytování informací a pomoc občanům v ochraně před takovými výrobky a před neúčinnými nebo nebezpečnými metodami alternativní medicíny. Klub nechce zasahovat do sféry politické a do oblasti náboženské víry.

 

www.sisyfos.cz

 

Autor: Jakub | Zveřejněno: 17.1.2008 20:18:47

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně