affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Fotbalisté Brna míří nadále za poháry

Vybojovat postup minimálně do Poháru UEFA! To je cíl fotbalistů 1.FC Brno, který na dnešní (14.2.) tiskové konferenci, před startem jarní části 1. Gambrinus ligy, znova zopakoval místopředseda představenstva klubu Roman Pros.

„Nemáme důvod cíle měnit, spíš naopak. Jsme konsolidovaným klubem s dobrým finančním zajištěním. Máme připraveny podmínky třeba i proto, kdybychom hráli Ligu mistrů," konstatoval Pros.

Po podzimu pátý tým ligy se může do poháru probojovat dvěma způsoby. První je skončit v lize do třetího místa. Tím druhým pak vítězství v Poháru ČMFS, kde se ve čtvrtfinále potká s Jabloncem.

Přípravu na jarní část nejvyšší soutěže shrnul trenér Petr Uličný. „ Kvalitně proběhlo kondiční soustředění ve Velkých Losinách, kde si kluci pořádně mákli. Herně zase byl výborný pobyt v Turecku. Tam jsme měli čtyři kvalitní soupeře a třikrát jsme vyhráli a jednou remizovali," řekl Uličný. Konstatoval, že mužstvo splnilo vše, co naplánoval a s přístupem hráčů je maximálně spokojený. Jedinou černou kaňkou tak je zranění Tomáše Doška.

V mužstvu bude na jaře chybět Mário Holek, který v zimě přestoupil do ukrajinského Dněpru Dněpropetrovsk. Na jeho post trenér počítá s jedním z trojce Pavlík, Večeřa, Švejnoha. Bez šance zahrát si na tomto místě za mužské Áčko však není ani mladý Mareček. Kouč Uličný může také nadále počítat s podzimním žolíkem Lubošem Kaloudou. Mladý záložník patří k těm, co mají ve své sbírce trofejí medaili z MS 20" v Kanadě. Ačkoliv zaujal Juventus Turín a Newcastle, přesto nakonec zůstává v Brně.

Odtajněno bylo i pár věcí ze zákulisí klubu. Ten během zimy ve spolupráci s firmou gp production a.s. rozjel nové internetové stránky. Další novinka se týká výstavby tréninkového centra mládeže v Brněnských Ivanovicích. Ta už finišuje a v této době se připravuje přechod žákovských družstev do tohoto centra. Na třetí novinku si budou muset  fanoušci a především hráči počkat do nové sezony. Trávník stadionu na Srbské by totiž měl po konci letošního ročníku dostat vyhřívaní.


Přehled změn v kádru:

Příchody:

Pavel Simr (Jihlava - návrat z hostování),
Elton Santiago dos Santos Lira (Juventus Sao Paulo, Brazílie),
Josef Dvorník (Manisaspor, Turecko).

Odchody:
Mario Holek (Dněpr Dněpropetrovsk, Ukrajina),
Petr Musil (Zlín),
Milan Pacanda (Zlín - hostování),
Pavel Mezlík (České Budějovice - hostování).

Více informací najdete na oficiálních stránkách klubu http://www.1fcbrno.cz

Autor: Honza Sadílek | Zveřejněno: 14.2.2008 20:00:00

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně