Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Oprava závodní dráhy se rozběhla naplno

Ze závodní dráhy Masarykova okruhu je v těchto dnech odstraňován starý asfaltový povrch. Do poloviny května proběhne ještě pokládka recyklovaného podkladu a dvou nových asfaltových vrstev. Opravu závodní dráhy si vyžádaly přísné bezpečnostní předpisy Mezinárodní motocyklové federace.

„Masarykův okruh letos slaví jednadvacáté narozeniny. Samozřejmě chceme, aby do dalších let Masarykův okruh vstoupil důstojně a v plné síle, a proto mu pořídíme nový kabát - nový závodní povrch," dodává výkonná ředitelka společnosti Automotodrom Brno, Ivana Ulmanová.

Důvod oprav nám vysvětlil sportovní ředitel okruhu, Miroslav Bartoš: „Na trati je několik míst, která již nevyhovují požadavkům zejména třídy MotoGP. Jedná se především o první, čtvrtou, desátou, jedenáctou a dvanáctou zatáčku, kde je zvlnění povrchu tak velké, že při vysokých rychlostech nejsou tyto úseky pro jezdce zcela bezpečné".

Vedení společnosti Automotodrom Brno podepsalo smlouvu s firmou F.Kirchhoff Silnice s.r.o., jež je součástí koncernu, který má zkušenosti s výstavbou či opravami letištních vzletových ploch, dálnic i závodních a testovacích okruhů. Opravu závodní dráhy podobnou té, která čeká brněnský okruh, prováděla firma Kirchhoff na německém Hockenheim Ringu.

Plánovaná oprava povrchu závodní dráhy odstartovala v úterý 12.února 2008. V současné době probíhá odstraňování staré asfaltové vrstvy. Po okruhu se nyní pohybuje několik pracovních týmů svážejících obrubníky a především dvě frézy, které společně s pětadvaceti nákladními vozy odstraňují starý asfaltový povrch. Část asfaltového materiálu bude recyklována a znovu použita jako podkladová vrstva, na kterou budou položeny ještě dvě nové asfaltové vrstvy. Finální vrstva bude položena na přelomu dubna a května. První závod letošní sezóny plánuje vedení okruhu již na polovinu května 2008.

Při pokládání finálních vrstev asfaltu je potřeba teplota vzduchu kolem 15°C, proto je zakončení prací plánováno na přelom jarních měsíců dubna a května. Slavnostní otevření opravené dráhy proběhne v pátek 16.května 2008, kdy bude brněnský okruh hostit dvanáctihodinový závod automobilů. 

„Povrch bude vznikat podle speciální receptury, která byla konzultována se zástupci brněnského Automotodromu, projektantem i speciální poradenskou organizací, která je v této oblasti činná," upřesnil jednatel stavební společnosti Kirchhoff Silnice, Richard Ulrych. Po položení finální vrstvy proběhne ještě vysokotlaké mytí vodou, které zbaví nový povrch kluzkosti. Z bezpečnostních důvodů budou první dva týdny po otevření jezdit na opravené trati Masarykova okruhu pouze automobily.

„Celkové náklady na opravu povrchu dráhy se vyšplhají až ke 150 milionům korun. Po opravě bude trať odpovídat všem bezpečnostním požadavkům, které na nás Mezinárodní motocyklová federace klade. Pokud bychom opravu dráhy neprovedli, brněnský podnik Mistrovství světa silničních motocyklů by byl ohrožen,"
uvedla výkonná ředitelka společnosti Automotodrom Brno, Ivana Ulmanová.

Pokud Vás zajímá jak taková výměna závodní dráhy vypadá v reálu, můžete se těšit na speciál na BrnoInfo.

Další informace o Masarykovu okruhu získáte také na jeho oficiálních internetových stránkách http://www.brno-circuit.com/

Autor: Honza Sadílek | Zveřejněno: 15.2.2008 13:45:00

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně