Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

18. ročník festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER

Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2008, který se uskuteční ve dnech 15. - 19. dubna 2008, je pořádán Divadelní fakultou Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.

Od 15. do 19. dubna 2008 se uskuteční 18. ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER. Posláním festivalu je vytvářet prostor pro setkávání studentů, pedagogů a divadelníků z celého světa, umožnit vzájemnou výměnu zkušeností, metod a výsledků práce a rozvíjet diskusi o budoucnosti vysokoškolských vzdělávácích programů zaměřených na divadelní práci.
Festival pořádá Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.

SETKÁNÍ/ENCOUNTER je svým rozsahem a kvalitou jeden z nejprestižnějších festivalů tohoto typu v Evropě. Jedná se o kulturně-vzdělávací akci, která se těší stále větší oblibě divadelních škol z celého světa. Letošního ročníku se zúčastní celkem 15 domácích i zahraničních škol.

O účast na festivalu SETKÁNÍ/ENCOUNTER je každoročně ze strany škol velký zájem. Některé školy jsou téměř každoročními hosty (školy z Německa, Rakouska, Ruska, Polska a Slovenska), naprostým nováčkem však letos bude škola z Francie, Srbska, Bosny a Hercegoviny či Kanady. Dále se představí například soubor z Jihoafrické republiky či USA.

Festivalová představení budou probíhat na několika brněnských scénách. V Divadle Husa na provázku, v HaDivadle, v Divadle Bolka Polívky a na dvou scénách Divadelní fakulty JAMU - ve Studiu Marta a v Kabinetu Múz.

Nedílnou součástí festivalu je také bohatý offprogram, jehož letošním tématem je "Pět smyslů". Každý festivalový den bude ve znamení jednoho smyslu a i festivalové parties, které jsou nedílnou součástí, budou tímto tématem inspirovány.

Podrobnější informace najdete na http://www.encounter.cz/

Autor: Cubert | Zveřejněno: 25.3.2008 18:58:45

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně