Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Midi Lidi a Bullerbyne na Flédě

Tuto sředu (16.4.) proběhne koncert kapel Midi Lidi a Bullerbyne, které doplní Dj Ventolin. Brnoinfo přináší pár informací, co jsou vlastně zač. A kdo bude mít zítra  volný večer, nechť se dostaví na Flédu poslechnout naživo, bude to stát za to.

Midi lidi
Kdo nebyl dlouhodobě v bezvědomí nebo nežije v kompletní izolaci, nemohl za poslední rok nezachytit raketový nástup projektu Midi Lidi. Trio soustředěné kolem filmaře Petra Marka (ex Muzikant Králíček, Dekadentní divadlo Beruška, Kakaduo, Dr. Kombajn zábavy atd.), herce a hudebníka Prokopa Holoubka (ex Triglav, Lynx-Lynx, Dekadentní divadlo Beruška, Dr. Kombajn zábavy) a šperkařky Markéty Lisé, vznikl na základech emo/elektrogothic kapely Krásný stěhovák Gerard a Sexuální nábytek, jehož jsou všichni tři členy. Fungují teprve od dubna 2006, přesto už za tak krátkou dobu však odehráli velké množství koncertů v ČR a na Slovensku. Loni v květnu jim vyšlo debutové album "Čekání na robota", které se stylově pohybuje napomezí elektra / experimental / IDM, a to ve velmi tanečním a energickém mixu. Hudba je doprovázena odsekávaným sborovým zpěvem originálních českých textů. Součástí jejich živých performance jsou i VJs - Filip Cenek, Magdalena Hrubá a VJ Kolouch (Anymade.org), kteří patří mezi etablované české vizuální umělce.
myspace.com/midilidi

 

Bullerbyne
Po dlouhých jedenácti letech od vydání svého velmi úspěšného, beznadějně vyprodaného debutu Crappy Crispy Magic Music se loni na podzim s novou deskou My Private Revolt přihlásili brněnští Bullerbyne. Na nové desce jedné z vůbec prvních českých elektronických skupin (její kořeny sahají do roku 1994, předchůdkyně Neue Sprache ještě dále) najdete nejen chytlavé melodie, ale také anglické texty v podání příjemného vokálu frotmana kapely. Moderní elektropop (skladby Bleeding Heart, Fall Again) střídají kytarověji laděné písně (Deep Green and Blue, She Is So Strange), nechybí živější pasáže (Think of You) či taneční pecka (Seconds).
myspace.com/bullerbyne

 

Dj Ventolin
DJ Ventolin je novým projektem Davida Doubka, elektro-bubeníka skupin Undo a FF0. Svým strhujícím setem, plným nečekaného showmanství okouzlil už na premiéře pražské klubovky Bohemian Like You nebo na festivalu Sperm. Čekat můžete živě vyluzovanou a modulovanou elektroniku z různých přístrojů a krabiček. Je to sekec mazec!
www.myspace.com/djventolin

 

Greatest Hits Collective
Hity, hity, hity, tak lze vystihnout produkci trojice brněnských Anglánů, známé především jejich rozjetými sety na barové stagei Flédy.
myspace.com/greatesthitscoll

 

Autor: Cubert | Zveřejněno: 15.4.2008 9:19:12

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně