affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Memoriál Františka Harašty již pošesté

Již pošesté se fotbaloví dorostenci utkají na Memoriálu Františka Harašty, který pořádá 1. FC Brno ve spolupráci s Komisí mládeže ČMFS, Komisí mládeže ŘK ČMFS pro Moravu.

Turnaj je vypsán pro kategorii mladšího dorostu a opět se bude hrát ve středu a ve čtvrtek na stadionech v Rosicích a ve Zbýšově. Stejně jako v předchozích ročnících bude mít kvalitní mezinárodní obsazení a účastní se i reprezentační družstvo České republiky do 15 let, které bude rozděleno do týmů Čech a Moravy.


Skupina A (Rosice):
REPREZENTACE ČR U-15 (Morava)
1. FC BRNO
BOHEMIANS 1905
VÝBĚR BAVORSKĚHO SVAZU

Skupina B (Zbýšov):
FC TESCOMA ZLÍN
AC SPARTA PRAHA
REPREZENTACE ČR U-15 (Čechy)
SK SIGMA OLOMOUC


Trenérem domácího týmu 1. FC Brno je bývalý vynikající záložník Zbrojovky Ludevít Grmela, který se netají přáním turnaj vyhrát.

„Už dvakrát jsme byli ve finále, a to v posledních dvou ročnících, ale předloni jsme prohráli se Slavií a loni s českou reprezentací. Takže by to do třetice mohlo vyjít, ale spokojený budu  i s tím, když budeme podávat výborné výkony a hrát fotbal, který se bude divákům líbit. Chceme hrát aktivně, útočně. Je tu velice silná konkurence, takže úspěchem bude každý získaný bodík. Turnaj je součástí naší letní přípravy a absolvujeme ho bezprostředně po náročném kondičním soustředění. Doufám, že se to na mužstvu nějak výrazně neprojeví a že tým dokážeme přeladit na herní rytmus," řekl Grmela.Rozlosování a časový harmonogram

 

SKUPINA A - Rosice

Středa 30. července
09.00  ČR 15 Morava - Výběr Bavorska
10.35  1. FC Brno - Bohemians
15.30  Bohemians - Výběr Bavorska
17.00  ČR 15 Morava - 1. FC Brno

Čtvrtek 31. července
09.00  1. FC Brno - Výběr Bavorska
10.15  Bohemians - ČR 15 MoravaSKUPINA B - Zbýšov

Středa 30. července
09.00  Zlín - Olomouc
10.35  Sparta - ČR 15 Čechy
15.30  Olomouc - ČR 15 Čechy
17.00  Zlín - Sparta

Čtvrtek 31.července
09.00  Sparta - Olomouc
10.15  ČR 15 Čechy - ZlínO konečná umístění
14.00  o 7. místo (Zbýšov  A4 - B4)
14.30  o 5. místo (Rosice A3 - B3)
15.10  o 3. místo (Zbýšov - A2 - B2)
16.15  Finále (Rosice A1 - B1)
17:30  Slavnostní zakončení turnaje na stadionu Slovanu RosiceZa Františkem Haraštou


Nejen v Brně je jméno FRANTIŠEK HARAŠTA pojmem. Pojmem fotbalovým, neboť pro rozvoj fotbalu ve městě a hlavně pro výkonnostní růst řady mladých fotbalistů udělal veliký kus práce.

Byl dlouholetým funkcionářem Zbrojovky a FC Boby a krátce i trenérem prvoligového mužstva mužů. Nejlepších výsledků ovšem dosáhl jako trenér mládeže a vyhledávač fotbalových talentů. Dlouhá léta trénoval prvoligové dorostence, s nimiž získal pět titulů mistra Československa. Zbrojovka pod jeho vedením kralovala československé dorostenecké kopané.

Pan Harašta obětoval fotbalu celý svůj život. Měl dokonalý čich pro fotbalové talenty a ohromnou vůli je vyhledávat a dokázal je i rozvíjet dál. Znal talentované hráče snad ze všech koutů jižní Moravy, jezdil se na ně dívat a ty nejlepší přivedl do Zbrojovky. Jeho rukama prošla řada hráčů, kteří se později prosadili v první lize i v reprezentaci. Tak například Ivo Knoflíček, brankáři Jan Stejskal a Petr Kostelník, Zdeněk Svoboda, Roman Kukleta, Jiří Záleský, Pavel Holomek, Michal Kolomazník, René Wagner a další a další. Bez nadsázky lze říct, že to byly stovky vynikajících fotbalistů.

Zdravotní problémy panu Haraštovi postupně znemožnily dělat svoji zamilovanou práci u mládeže, ale na fotbal v doprovodu kamarádů chodil i v době, kdy byl těžce nemocen. Na tribuně žil atmosférou dění na trávníku a snad i to mu částečně ulehčilo těžký odchod z tohoto světa.

Letos v říjnu by pan FRANTIŠEK HARAŠTA oslavil šedesáté páté narozeniny a 22. srpna tomu bude už sedm let co nás opustil.

Více informací najdete na oficiálních webových stránkách
1.FC Brno 
http://www.1fcbrno.cz

Autor: Honza Sadílek | Zveřejněno: 28.7.2008 13:17:21

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně