Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Trávník je připravený na Liberec

Po včerejší kolaudaci dnes primátor města Brna Roman Onderka slavnostně uvedl do provozu nový trávník na Městském fotbalovém stadionu Srbská. Pásku od rekonstruovaného sportoviště spolu s ním přestřihli předseda představenstva 1. FC Brno a.s. Karel Jarůšek a náměstek primátora pro investice Ladislav Macek.

Účast primátora a jeho náměstka nebyly náhodné. Celou stavbu totiž město Brno, jako vlastník stadionu, financovalo. Nákladem zhruba 28 miliónů korun bylo položeno vyhřívání trávníku a nové systémy odvodnění a zavlažování a nový travnatý koberec. K celkovému dokončení zbývá ještě dodělat výměníkovou stanici. Vyhřívaný trávník je jednou z podmínek pro účast v příštím ročníku fotbalové Gambrinus ligy. Vyhřívací „had" je dlouhý několik kilometrů.

„S průběhem výstavby jsem velice spokojený. Vždyť jsme začali vlastně před dvěma měsíci. Já pevně věřím, že tenhle trávníku bude pro Brno ten pohárový," řekl primátor, který se zmínil i o připravované výstavbě nového stadionu za Lužánkami.

„Doděláváme projekt a já doufám, že na své narozeniny v listopadu už ho budu mít u sebe na stole. Pak budeme vyhlašovat výběrové řízení na zhotovitele. Tam podle mého názoru bude ten trávník, který bude mistrovský," zdůraznil primátor a dodal, že v neděli bude samozřejmě v hledišti při prvním mistrovském utkání této sezóny na domácím stadionu proti Liberci..

Předseda představenstva 1. FC Brno Karel Jarůšek vyslovil obdiv projektantům i stavařům a poděkování městu Brno.

„Když jsem viděl, co všechno se tu dělá, ty bagry a ty kamiony, když shrnuli ten trávník, tak jsem si říkal, že to nemůžou do zahájení ligy stihnout. A vidíte, teď tady po něm chodíme. Děkuji všem, kteří se o to zasloužili, hlavně městu Brnu. Teď si je třeba přát, aby v neděli došlo hodně lidí a aby se vyhrálo nad Libercem. To by byla ta správná třešnička na dortu," řekl Jarůšek.

Stavbu projektoval Driftsport a provedly Přístavby. I jejich zástupce Stanislav Pros kladl důraz na rychlost celé akce.

„Chtěli jsme, aby ligový úvod v Brně nebyl ničím narušen a dva měsíce, to bylo opravdu velké tempo. V průběhu výstavby bylo odvezeno zhruba sedm a půl tisíce kubíků zeminy. Byly položeny vyhřívací, odvodňovací a zavlažovací systémy na povrch  kvalitní trávník přírodní Holandska. Do konce srpna bude zkolaudována výměníková stanice, která v tuto chvíli pro provoz hřiště potřeba," řekl Stanislav Pros.

Kvalitu trávníku si pochvaloval trenér Petr Uličný a všichni hráči A mužstva. Ti si na něm poprvé zahrají zítra v rámci večerního tréninku na nedělní zápas se Slovanem Liberec.

Více informací najdete na www.1fcbrno.cz

Autor: Honza Sadílek | Zveřejněno: 8.8.2008 19:18:50

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně