Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Brno v Jednotném vizuálním stylu - nová výstava

Od 19. srpna 2008 je v Urban centru na Staré radnici otevřena nová výstava nazvaná Léto v barvách města. Nabízí návštěvníkům informace o Jednotném vizuálním stylu města a o nové turistické trase Brnem.

Jednotný vizuální styl vznikl v roce 2004 jako soubor sjednocených grafických prvků, které Brno používá při své prezentaci. Většina obyvatel našeho města se už jistě setkala s novým logem Brna tvořeným čtyřmi svislými pruhy červené barvy na bílém pozadí. Prvky Jednotného vizuálního stylu jsou však dnes už samozřejmou součástí mnoha propagačních materiálů z oblasti cestovního ruchu, internetových stránek města, ale i dopisních papírů brněnského magistrátu, vizitek, jmenovek nebo parkovacích karet. Autorkou graficky působivého loga je MgA. Věra Marešová. V roce 2005 získalo Brno za svůj vizuální styl Národní cenu za design.

Od jara letošního roku se můžete s novým logem setkat takřka na každém kroku. V centru města byla dokončena a předána do užívání turistická trasa, která pomocí směrníků a orientačních panelů provede obyvatele i návštěvníky jihomoravské metropole po okruhu zahrnujícím dvacet nejvýznamnějších památek Brna. Trasa začíná panelem číslo 1 na náměstí Svobody a pokračuje přes několik brněnských náměstí k významným chrámům, muzeím, divadlům a dalším stavebním památkám. Nabízí procházku místy spjatými s dějinami Brna od starobrněnského kláštera ze 14. století až po současnost představovanou Galerií Vaňkovka..

Výstavu Léto v barvách města můžete navštívit po celé září. Urban centrum je otevřeno v úterý až pátek 10-18, v sobotu 13-16 hodin. Vstup volný.

Více informací naleznete na http://www.urbancentrum.brno.cz/

Autor: Honza Sadílek | Zveřejněno: 15.8.2008 14:23:36

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně