Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Brno InLine Grand Prix 2008

Poslední prázdninovou sobotu, tedy 30.srpna 2008 bude v Brně na výstavišti slyšet svištění rychlých koleček Inline bruslí, právě v tento den se, stejně jako každý rok konají závody na inline bruslích a nejen to. V letošním ročníku BRNO INLINE GRAND PRIX 2008 vás čeká několik velkých překvapení. Na brněnském okruhu budete svědky AEGON MISTROVSTÍ ČR V INLINE PŮLMARATONU a navíc se ho bude účastnit i mistryně světa v rychlobruslení Martina Sáblíková s celým Novis Teamem.

Každý si na brněnském výstavišti přijde na své, organizátoři připravili trať prakticky pro každého a kdybyste i přesto chtěli nechat brusle doma, přijďte se jen podívat, kromě závodů bude připraven i doprovodný program. Co vás tedy tuto sobotu čeká? I pro ty nejmenší jsou připraveny profesionální závodní tratě od 500 m do 4 km. Ten, kdo by si rád jen dobře zabruslil na kvalitním asfaltovém povrchu v areálu BVV může volit mezi pohodovými 10 km nebo náročnějším půlmarotonem, tedy 22 km.

Také profesionálové a elitní závodníci pojedou půlmaraton. Protože je tento závod zapsán do Mistrovství ČR v Inline, nebude na startovním roštu chybět úplná špička našich profesionálních bruslařů. Vzhledem k tomu, že oblíbenost tohoto sportu roste nejenom u nás doma, ale i v zahraničí, podařilo se promotérovi celé akce tento závod zapsat jako součást seriálu Mezinárodních inline půlmaratonů- můžeme se tak těšit na profesionály takřka z celé Evropy.

Akce Brno InLine Grand Prix 2008 je součástí brněnských Slavností sportu a zdraví, které pořádá sportovní klub Špilberk Brno a společnost Globe Sport Promotion. Obě společnosti mají ve svém programu i podporu handicapovaných sportovců, a tak bude i letos tradičně odstartován 22 kilometrový závod Handbiků. Souboje a závodní zapálení jezdců na hanbicích, tedy strojích, které handicapovaní ovládají jen rukama, bývá mnohdy divácky nejatraktivnější. Letos tyto souboje budou o to zajímavější a dramatičtější, protože se v seriálu handbike jedná o finálový mezinárodní závod. Náročnost této disciplíny si mohou vyzkoušet i všichni příchozí, je pro ně připravena soutěž o nejdelší ujetou vzdálenost v dvouminutovém časovém intervalu na handbike trenažeru.

Snad zůstane již tradicí klání o titul v závodě firemních týmů „InLine Master Team", kterého se účastní nejen týmy složené ze zaměstnanců jedné společnosti, ale také sportovci předních brněnských klubů jako jsou například hokejisté Komety Brno nebo fotbalisté 1. FC Brno.

Připraven je také bohatý doprovodný program pro celé rodiny. Tak si přijďte zabruslit nebo se jen podívat. K dispozici bude půjčovna bruslí, škola inline bruslení, handbike trenažéry nebo dětský koutek. Uvidíte exhibiční vystoupení dvojnásobného mistra světa na vertikální „U" rampě Honzy Valenty a nebude chybět ani exhibiční vystoupení Poweriserů.

Máte jedinečnou možnost si zazávodit na trati s kvalitním asfaltovým povrchem která prochází atraktivním areálem výstaviště. Na brněnské výstaviště Vás zvou společnost Globe sport promotion a sportovní klub Špilberk Brno.

***************************************************************** 

Brno InLine Grand Prix 2008

Datum:            sobota 30. srpna 2008

Místo:  Brno, areál BVV

 

Závody pořádané v rámci Brno InLine Grand Prix 2008:

AEGON MISTROVSTVÍ ČR V INLINE PŮLMARATONU
(II. ročník Inline mistrovství ČR pořádaného v Brně z pověření Českého svazu kolečkového bruslení).

MEZINÁRODNÍ INLINE PŮLMARATON
(IV. ročník s mezinárodní účastí)

INLINE MASTER TEAM
(druhý ročník závodu firemních týmů)

JUNIORSKÉ ZÁVODY
(pro všechny mladé příznivce Inline)

ZÁVODY PRO VEŘEJNOST
(pro všechny příznivce Inline bruslení)

HARTMANN HANDBIKE PŮLMARATON 2008
(finálový závod Českého poháru s mezinárodní účastí)
PROGRAM:

09:00    Prezentace závodníků v pavilonu A

10:00    Start závodu žáků na 500 m

10:20    Start závodu  juniorů skupiny E,F na 2 km

10:40    Start závodu  juniorů skupiny C,D na 4 km

11:20    Start závodu Handbike na 22 km - v rámci seriálu Hartmann handbike

12:40    Start závodu  juniorů a seniorů skupiny A,B na 10 km

13:30    Start nesoutěžního závodu na 4 km pro širokou veřejnost

14:30    Start závodu firemních týmů

15:15    Start AEGON Mistrovství ČR a mezinárodního půlmaratonu (22km)

18:50    Vyhlášení výsledků


Více informací najdete na
http://www.brnoinlinemarathon.cz

Autor: Honza Sadílek | Zveřejněno: 23.8.2008 16:33:11

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně