Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Závěrečné drama Mistrovství ČR automobilů na Masarykově okruhu

Závěrečný příděl adrenalinu čeká aktéry Mezinárodního Mistrovství České republiky okruhových automobilů o tomto víkendu na Masarykově okruhu. Podzimní cena Brna rozhodne o mistrech republiky ve sprintových závodech, vytrvalci si budou muset počkat do soboty 25. října, kdy se na brněnském okruhu pojede šestihodinový Epilog.

Předposlední podnik letošní sezóny na brněnském Automotodromu nabídne to nejlepší z českých okruhových závodů. V šesti sprintových závodech se rozhodne o mistrech České republiky v Divizi 2, Divizi 3 a Divizi 4 (do 1400ccm, do 2000ccm, do 3500ccm a nad 3500ccm). Víkendový program ještě doplní tříhodinový vytrvalostní závod Divize 4 a dva závody seriálu Škoda Octavia Cup.

K nenapínavější bitvě o titul se schyluje v nejsilnější třídě Divize 4. Favorizovaným vozům Mercedes v úpravě DTM přibyl letos obrovský soupeř v podobě vozu Audi A4 Bohemia Racing Teamu, upravený rovněž podle technických reglementů německého šampionátu DTM. Posádkám Mercedesů v čele s Tomášem Engem nezbývá v Brně nic jiného než tvrdě útočit a doufat, že vedoucího jezdce s Audi, Tomáše Kostku, opustí závodnické štěstí.

Rozhodnuto zatím není ani ve třídě do 3500ccm. Tato objemová třída byla letos vypsána poprvé a hned přináší napínavé bitvy. Na špici je před Podzimní cenou Brna vyrovnaná čtveřice favoritů, přičemž vedoucího Roberta Šenkýře dělí od druhého Dana Suchého pouhé tři body. V obležení vozů BMW si statečně počíná Jan Vonka se svým modrým Porsche, u kterého snížil původní objem motoru, aby se do třiapůllitrové třídy vešel.

Letošní novinka v podání Divize 2 vrací po delší pauze na tuzemské okruhy dvoulitrové monoposty. Nejblíže k titulu má zatím David Kostruh, cestu za vítězstvím mu ale jistě znepříjemní druhý Martin Tlustý, který ztrácí pouhých 5,5 bodu.

I Divize 3 s monoposty Národní formule 1400 slibuje napínavou bitvu: mezi vedoucím Tomášem Chabrem a jeho pronásledovatelem Ondřejem Loukotou je těsný rozdíl čtyř bodů.Vstupné

 

Vstup na všechny otevřené tribuny (T1, T2, T3 a C) je po celý víkend zdarma.
 

 

Velkoplošná obrazovka

 

bude umístěna naproti tribuně T3.

 


Více informací naleznete na http://www.brno-circuit.com

Autor: Honza Sadílek | Zveřejněno: 18.9.2008 9:55:19

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně