Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Anglický Leeds zavítá do Brna

          Od 21. do 23. září se v centru Brna uskuteční Dny Leedsu. Brňané budou mít možnost seznámit se s jedním z partnerských měst jihomoravské metropole.

Leeds je hlavním městem hrabství Yorkshire, které patří k největším průmyslovým a obchodním centrům ve Velké Británi. Leží na severu Anglie a má asi 780 000 obyvatel. S Brnem jej pojí partnerské vztahy od roku 1991. Mezi nejvýznamnější aktivity patří spolupráce v oblasti školství, cestovního ruchu, sociální péče, ale i aktivní spolupráce hospodářských komor z obou měst a regionů.

Do Brna v rámci Dnů Leedsu zavítají dvě skupiny anglických umělců - výtvarníci z organizace East Street Arts a big band Bassa Bassa. Umělci z East Street Arts představí svá díla na výstavě na Staré radnici, která bude veřejnosti otevřena od 15. do 28. září. Skupina Bassa Bassa se představí 21. a 22. září na náměstí Svobody a v klubu na Šelepově s vystoupením ve stylu britských big bandů.

Doprovodnou akcí bude na náměstí Svobody prezentace Leedsu a jeho okolí u stánků s informačními materiály a produkty typickými pro region Yorkshire. U pódia bude také umístěn stánek Společnosti pro fair trade a rozvojové vzdělávání, kde si návštěvníci kromě informačních materiálů budou moci prohlédnout sortiment produktů fair trade a ochutnat třeba „fair" kávu nebo čokoládu.

V rámci Dnů Leedsu však přichystají kulturní program i Brňané: v Ernově sále na Staré radnici se 22. září představí studenti z brněnských gymnázií, která se v minulosti zapojila do projektů s městem Leedsem. Tentýž den přijme také primátor Roman Onderka na Nové radnici starostu Leedsu Franka Robinsona. Frank Robinson poté zhlédne prezentaci o moravské metropoli v Urban centru, navštíví některou z brněnských škol, která má partnerskou školu v Leedsu, a samozřejmě bude přítomen u dalších kulturních akcí.

Autor: www.brno.cz | Zveřejněno: 20.9.2008 14:54:33

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně