Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Etno dechovka aneb alternativ jam band - 29.9. Fléda

ALL STAR REFJÚDŽÍ BAND - kapela, která energicky mísí dechovku, ska, rap, klezmer, dixieland, čínskou operu, arménské a kurdské melodie v jednom kotli, se předsatví už dnes večer na charitativním koncertě na Flédě.

O NÁS

All Star Refjúdží Band vznikl jako součást představení Divadla Archa Tanec přes plot, ve kterém účinkují vedle profesionálních umělců uprchlíci a cizinci žijící v České republice. Režisérka představení Jana Svobodová pozvala amerického hudebníka Michaela Romanyshyna, aby pro toto představení vytvořil kapelu a složil muziku, která by odrážela rozmanitost hudebních kultur. Představení Tanec přes plot mělo premiéru v březnu 2008 v Divadle Archa. All Star Refjúdží Band již krátce po premiéře získal četná pozvání k samostatnému vystupování. Dnes má tento multikulturní band za sebou sérii úspěšných koncertů na hudebních festivalech a jeho repertoár je obohacen o řadu nových skladeb.

JAK PRACUJEME

Michael Romanyshyn vyvinul pro All Star Refjúdží Band zcela unikátní způsob práce. Na základě melodických motivů kurdských, arménských a čínských písní vznikají hudební základy pro nové skladby. Písně vznikají ze společných improvizací, hudba není zapsána do not, rodí se ze vzájemného naslouchání. Jednotlivé skladby se kombinují s originálními texty, existující texty získávají v podání orchestru nová hudební aranžmá. Hitem kapely je cover-verze české národní hymny v podání Číňanky, Kurda a Švýcara. Otázka „Kde domov můj?" tak dostává nový význam.

DÍLNY

Pod názvem „Bez řečí! - No problem!" pořádá All Star Refjúdží Band sérii hudebních dílen. Jejich účastníci pod vedením členů kapely - Michaela Romanyshyna, Gugara Manukjana, Mirana Kasema a Jing-Lu vytvářejí rytmické a melodické struktury, které následně uplatní ve společném vystoupení s All Star Refjúdží Bandem.

ALL STAR REFJÚDŽÍ BAND

Gugar Manukjan (akordeon), Abdulrahman Kasem (oud, zpěv), Jan Středa (trubka), Adam Koller / David Bartošek (bicí), Michael Romanyshyn (klarinet), Jindřich Krippner (klarinet, saxofon), Eva Hromníková (akordeon), Petra Lustigová (trombón), Krtek (tuba), Jana Svobodová (saxofon), Philipp Schenker (klarinet, zpěv), Jing Lu (housle zpěv)

 

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 29.9.2008 12:09:14

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně