Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Pouliční průvodové divadlo pro všechny generace „Léto a dým“

Již podeváté se v brněnských Kohoutovicích uskuteční průvodové pouliční divadlo s názvem „Léto a dým ". Akce se pojí k lidovému kalendáři a je symbolickým rozloučením se s létem a předáním vlády zimě.

Průvod, ve kterém občané nesou svíčky, lampiony a pochodně, má tři zastavení, kde se odehrávají jednotlivé části děje, který nevyhnutelně spěje k jedinému konci - Triumfu Zimy. Uvidíte široké spektrum prvků cirkusových a artistických disciplín - alegorické postavy na chůdách, trapézovou akrobacii, pyroefekty, bubnování, jednokolky, žonglování s ohněm atd. - spojené poetikou tzv. nového cirkusu

    Průvod je v Brně Kohoutovicích velmi populární (pravidelně okolo 250 diváků), účastní se ho všechny věkového kategorie a účinkují v něm mladí lidé ze souborů Ignis inferno a Cirkus LeGrando . Akce je samozřejmě zdarma.


Léto a dým:
Čtvrtek 30. října 2008, začátek před ZŠ Pavlovská v 18.00 - odtud průvod směřuje k Albertu a CVČ Legato .

 

   Diváci budou po absolvování průvodu pozváni na šálek horkého čaje do cirkusového stanu - šapita Cirkusu LeGrando.

Diváci nechť si vezmou lampiony, svíčky, pochodně, světýlka...  I NFORMACE O ORGANIZÁTORECH :  


Soubor pouličního divadla a žonglování Ignis inferno
vznikl před šesti lety a je tvořen mladými a zkušenými žongléry. Slaví úspěchy se svou ohnivou žonglérskou show na mezinárodních festivalech (Bábkarská Bystrica, Spectaculo interesse, Expozice nové hudby, H ö ren und sehen atd.) u nás i v zahraničí, vytváří pouliční divadelní představení a pořádá dílny a setkání žonglérů (Den žonglování, Žonglování na ledě a další).


Cirkus LeGrando
je mobilním cirkusem pro děti a mládež, je tvořen trenéry, dětmi ze zájmových útvarů a dobrovolníky, kteří se ve volném času věnují tzv. hobby-artistice. Pořádá výukové programy pro školy, příměstské tábory, dílny pro veřejnost a další akce. Cirkus LeGrando je projektem Lužánek . V roce 2007 byl nominován na Cenu brněnského chodce .


Legato - centrum volného času
je střediskem pro volný čas dětí, mládeže i dospělých v Kohoutovicích a je pobočkou Lužánek - střediska volného času.

Autor: Honza Sadílek | Zveřejněno: 30.9.2008 12:06:38

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně