Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Itch My Hahaha, 3. 10. 2008 na Flédě

V patek se na Fledu navrati party Itch My Ha Ha Ha, ktera rozhodne nestoji na miste a jiz nejakou dobu prijemne ceri brnenske (ceske) stojate hudebni vody!

Oblíbená nonkomfortní party odhaluje svoje vnitřnosti na odiv náhodným kolemjdoucím i vzdáleným poutníkům s jasně vytyčeným cílem v hlavě. Bavit se, bavit se, bavit se. Trojnásobný příkaz nedovolující žádnou výjimku zazní během páteční veselice Itch My Hahaha z úst jednotlivých vystupujících hněd několikrát. Poprvé rozvrní svoji bránici Litwinenko (live). Advanced funk & hi-tec dance music a přímo rovnou z berlínského kotle. Sličná dvojka Cassete (live) nás vezme na projížďku Matějskou poutí švitořící v rytmu elektra, psychadelic a post punku za vzlyku mnoha barev, který se bude snažit ukočírovat A. Schwarz (Fiume TV). Popper-C (live), pražsko-brněnský produkt dvou techno nadšenců sjíždějící po emo-acidové vlně zajisté potěší vyznavače i toho největšího vyrválu. Tam, kde Popper-C končí, plynule se napojí Moduretik (live) se svým 8-bitovým koncertem. Rave-disco-techno-shit, tak zní a bude znít mantra DJe Baby Pucha. Tradiční tečku na konec nedoručí nikdo jiný než Greatest Hits Collective.


Biografie: Litwinenko
Litwinenko je původem z Rakouska. Tam založil vlastní jazz/funkovou kapelu a velmi často hrával jako DJ, ale nic z toho nebylo natolik silné, aby ho to odradilo od zpřetrhání kořenů a jeho cesty do Německa, kde odstartovala v Berlíně roku 1998 zatím poslední fáze jeho kariéry.

Litwinenka objevil label Kitty-yo, jenž mu dopomohl k prvním releasům, které Litwinenko vydal pod pseudonymem Preed. Všechny jeho první singly ovšem nezchramstlo pouze už výše zmíněné vydavatelství Kitty-yo, ale na svůj kus koláče si přislo i další berlínské vydavatelství Timing Recordings. Po těchto úvodních, nesmělých krůčcích následovaly další skladby na labelech jako Data Error, Modul 8, Tüftler, Musicpark a také na mnoha dalších kompilací od Kitty-yo.

V roce 2007 mu vyšlo společné EP s producentem Carstenem Aermesem aka Phon.o (label Shitkatapult) na detroitksém labelu Detroit Underground. A vydání druhého EP stejně jako jeho debutového alba je naspadnutí.

Jako DJ stihnul už Litwinenko objet značnou část světových klubů. Jmenovat můžeme např. Tresor, SO36, WMF, Maria (vše Berlín), ElectroPlanet (New York), Feet East (London) či Le Triptyque (Paříž). Litwinenko má samožřejmě co nabídnout publiku i pod otevřeným nebem, zahrál si např. na festivalu Sonar (Barcelona), Benicassim (Valencie), Ososphere (Štrasburk) nebo Amsterdam Dance Event.

Litwinenkova hudba je popisována jako moderní, elektronická interpretace funku - ostrý, syrový, ale pořád hravý. A právě spojením nakřáplých cutů, breakbeatu a funku vzniká Litwinenkovo unikátní cut-up techno.

Jeho muzika je silně ovlivněna hip-hop/breakdancovými klasikami a italskou undergroudovou scénou v letech 1979 až 1984. Za zmínku také stojí Afro, New Wave, ElectroDiscoFunk z počátku 80. let a jazzová a černá muzika obecně.

http://www.myspace.com/litwinenko

http://www.myspace.com/detroitunderground

http://www.kitty-yo.net/wp/

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 1.10.2008 9:34:01

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně