Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Benefiční golfový turnaj EMIL 2008 vynesl 183 000 Kč ve prospěch handicapovaných dětí.

V pondělí 6. října 2008 na hřišti Kaskáda v Jinačovicích u Brna otevřely svá srdce pro handicapované děti desítky golfistů. Sportovní výsledky nebyly v případě tohoto turnaje to nejdůležitější. Poslání turnaje vyjádřila částka 183 000,-, výtěžek turnaje, který připadne nejpotřebnějším, podpoře sportu a rehabilitaci handicapovaných dětí.

Výtěžek benefice podpoří první sportovní hry handïcapovaných dětí a mládeže, „Hry handicapovaných talentů". Ty se uskuteční příští rok pod záštitou města Brna ve spolupráci s ústavem Kociánka. Patronaci nad šestým ročníkem turnaje převzal člen rady města Brna a předseda představenstva společnosti Teplárny Brno, a.s. JUDr. Jiří Oliva. Šek ve prospěch benefičního projektu Emil symbolicky přijal dvojnásobný paralypijský vítěz z Pekingu, cyklista Jiří Ježek.

Benefičního golfového turnaje EMIL 2008 se zúčastnilo 88 hráčů. Turnaj pořádaný Správní radou projektu Emil ve spolupráci s partnery, společnostmi Teplárny Brno, a.s., Golfové hřiště Kaskáda a Bensen Golf, naplnil své motto „Hrajte golf pro Emila a získáte víc než jen energii do života...".

Vítězové obdrželi ceny od společností Teplárny Brno, a.s., Bensengolf a Všeobecná zdravotní pojišťovna. K atmosféře turnaje přispělo příjemné prostředí hřiště Kaskáda v Jinačovicích. Nejšťastnější ale zůstanou děti, jejichž radost překlene mnoho sportovních víkendů.

Po turnaji následovala dobročinná dražba. Své obrazy a fotografie na podporu handicapovaných dětí věnovali výtvarníci Petr Urban a Rostislav Pospíšil a fotograf Herbert Slavík.

Benefiční projekt Emil
již od roku 2003 podporuje handicapované děti a mládež ve věku od 6 do 23 let. Projekt získává prostředky pro vytvoření a zlepšení jejich sportovního zázemí a rehabilitaci. Emil prostřednictvím sportu pomáhá najít dětem radost z pohybu a podporuje tak jejich chuť do života. Nejtalentovanější a nejvytrvalejší děti se pak mohou stát našimi vrcholovými sportovci a reprezentovat Českou republiku na paralympijských a deaflympijských hrách. Za dobu své existence Emil získal pro handicapované děti 14 500 000 Kč.


Více podrobností o benefičním projektu EMIL se můžete dozvědět na internetových stránkách www.emil-cpt.cz.
Celoročně lze na tento projekt přispívat prostřednictvím dárcovské SMS ve tvaru DMS EMIL na číslo 87777 nebo na benefiční účet číslo 182 182 182 / 0800.

 

Autor: Honza Sadílek | Zveřejněno: 7.10.2008 19:53:38

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně