Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Brno vzdá poctu faraonu Tutanchamonovi !

Po Titanicu a Leonardu da Vinci se na Brno valí další unikátní projekt. Výstava "Tutanchamon - jeho hrob a poklady" bude slavnostně zahájena 16. 10. 2008 v brněnské Titanic hall na Heršpické ulici. Brno se stane druhým evropským městem, kde se tato velkolepá výstava představí.

V přesné kopii hrobového komplexu a v doprovodných expozicích si můžete prohlédnout přes 1000 replik předmětů z královy pohřební výbavy a blíže se seznámit se starodávnou civilizací, která vzkvétala na březích Nilu.

Výstava představuje Tutanchamonovu hrobku tak, jak ji 26. listopadu 1922, objevil Howard Carter. Výstavní projekt je naprosto jedinečný - přes pět let na jeho přípravě pracoval tým expertů za pomoci a dozoru renomovaných egyptologů. K tématu výstavy je přistupováno dvojím způsobem. Návštěvníci se jednak mohou vžít do role Howarda Cartera a znovu objevit skrytou hrobku, a jednaksi velmi podrobně prohlédnout nejvýznamnější předměty, které byly v hrobce nalezeny. Vizuální dojem je podpořen spoustou informací o životě starých Egypťanů na tomto i onom světě. Návštěvníkům jsou k dispozici multimédia a u některých témat i interaktivní prezentace s pečlivě vybranými informacemi o egyptských dějinách a náboženství. Díky všem těmto možnostem výstava jedinečným způsobem představí "nejfantastičtější egyptologický objev století". (Toto slovní spojení bylo použito v jinak velmi zdrženlivě se vyjadřujícím londýnském deníku Th e Times dne 30. listopadu 1922 po objevu Tutanchamonovy hrobky.)

Pro výstavu "Tutanchamon - jeho hrob a poklady" byla králova hrobka zahrnující tři místnosti pečlivě zdokumentována, aby tak mohla být vytvořena její přesná replika v reálné velikosti. Nikde jinde na světe - ani v Egyptě - nemohou lidé vidět hrobku a poklady uspořádány tak, jak byly nalezeny při objevu. Návštěvník si bude moci prohlédnou přesnou kopii zlaté masky, jejíž originál cestoval po světě v osmdesátých letech.

Více informací o této jedinečné výstavě najdete na:
www.tut-vystava.cz  
www.tut-exhibition.com  
www.livenation.cz

Autor: Honza Sadílek | Zveřejněno: 9.10.2008 19:23:07

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně