Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Cinepur CHOICE 2008 - Nápadný půvab filmu

Filmový festival Cinepur CHOICE se po loňském úspěšném debutu rozšiřuje na 5 sekcí a filmy představí v 9 promítacích prostorách! Festival programově orientovaný na nejprogresivnější trendy současné kinematografie proběhne 1. - 14. prosince 2008 v třech univezitních městech - Brně, Olomouci a Praze.

„Loňský ročník se u více než 3000 návštěvníků dobře zapsal jako akce, která dbá na kvalitu bez kompromisů. Letos můžeme díky přízni diváků na tuto koncepci navázat s podstatně rozšířeným programem," říká ředitel festivalu Otto Bohuš.

Základní ideu festivalu ocenil i Václav Havel, který nad festivalem letos převzal oficiální záštitu.

Cinepur CHOICE 2008 obsahuje v 5 programových sekcích 21 celovečerních filmů a 20 krátkometrážních snímků. V největším rozsahu se akce uskuteční v Brně, odkud pak vyrazí do Olomouce a Prahy.

„Ani druhý ročník se neřídí jinými kritérii než
autorskou odvahou, formální výjimečností díla a nepodbízivou estetikou," dodává ke koncepci přehlídky programový ředitel festivalu Zdeněk Holý (Cinepur).

Festival zahájí snímek americké stálice Guse Van Santa Paranoid Park (2007). Příběh tajemné vraždy ve skateboardovém parku oregonského Portlandu získal výroční cenu na loňském festivalu v Cannes a např. redakce renomovaného francouzského časopisu Cahiers du Cinema film zařadila mezi deset nejzajímavějších děl minulého roku. Paranoid Park uvádí Cinepur CHOICE ve spolupráci s Asociací českých filmových klubů a po oficiální české předpremiéře na festivalu vstoupí ve čtvrtek 11. prosince do tuzemských kin.

Hlavní programová sekce
CHOICE 2008 nabídne deset zahraničních novinek, které v posledních dvou letech zaujaly kritiku a poroty na světových festivalech. Tituly festival zveřejní postupně na svých stránkách www.cinepurchoice.cz a v tiskových materiálech.

Retrospektivní sekce
představí díla uznávané francouzské režisérky Claire Denisové (Miluji tě k sežrání, Vetřelec ad.), jejíž autorská tvorba z posledních dvou desetiletí oslňuje kritiky i cinefilní diváky. (Denisová začínala jako asistentka J. Rivetta, W. Wenderse nebo J. Jarmusche, za výjimečnost svých vlastních filmů posbírala ceny v Locarnu, Rotterdamu, Cannes i Berlíně).

Programovou perličkou festivalu je videoartová sekce Multikino, na kterou budou mít diváci vstup zdarma - odehraje se v pražské galerii tranzitdisplay, prostorách Pražákova paláce brněnské Moravské galerie a v Divadelním sále olomouckého Konviktu.

Vstupné
na všechny kinoprojekce festivalu bude ve vstřícné výši 79 korun, navíc budou připraveny i výhodné festivalové permanentky.

Festival pořádá brněnské sdružení Studio 19 ve spolupráci s redakcí filmového dvouměsíčníku Cinepur.

Festival finančně podpořili
Státní fond ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie a Magistrát města Brna. Hlavním mediálním partnerem je Metropolis. Další partnery festivalu představíme mj. na tiskových konferencích plánovaných v Brně a Praze na přelomu listopadu a prosince.


Data konání:

BRNO
1.-6. prosince 2008

Kino Scala
Kino Art (oba sály)
Pražákův palác


OLOMOUC

8.-10. prosince 2008

Kino Metropol
Konvikt


PRAHA

11.-14. prosince 2008

Kino Světozor (oba sály)
tranzitdisplay


Více informací najdete na
www.cinepurchoice.cz

Autor: Honza Sadílek | Zveřejněno: 26.10.2008 14:02:56

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně