affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Nově vyhrazené pruhy pro MHD v Brně

Ještě před uzavřením ulice Husovy, trápilo nejen dopraváky to, jak bude dopravní situace po jejím uzavření vypadat na ulici Úvoz a Údolní.

Ještě před uzavřením ulice Husovy, trápilo nejen dopraváky to, jak bude dopravní situace po jejím uzavření vypadat na ulici Úvoz a Údolní. Dalo se již dříve předpokládat, že tyto dvě ulice se stanou odklonnou trasou pro řidiče aut. To se také stalo. Dopravní podnik města Brna již od začátku uvažoval o zřízení pruhů pro vozidla MHD. Tím pádem by se vozidel MHD nedotkly žádné kolony a neměla by zpoždění. Od Mendlova náměstí směr Úvoz byl pro MHD vyčleněn levý jízdní pruh i dříve.

V měsíci říjnu došlo k úpravě na ulici Údolní ve směru od Komenského náměstí. Tramvajové těleso slouží nyní také jako jízdní pruh pro trolejbusy, a to od křižovatky na Komenského náměstí po křižovatku Úvoz. Jelikož trolejbusová zastávka Úvoz je umístěna v jízdním pruhu, který je nyní jen pro auta, je tato zastávka zrušena a náhradou trolejbusy zastavují společně se šalinou na zastávce Obilní trh.

Tímto došlo ke značnému zlepšení situace v této oblasti a k zmenšení zpoždění linek MHD, které tudy projíždí.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 4.11.2008 10:18:42

FacebookMonika - Vyhrazené pruhy pro MHD
Tak to jsem ráda, že je to pro MHD tak výhodné řešení. Pro mě jako řidiče tzn. kolonu až k Červenému kostelu a 20-ti minutovou čekací dobu než se vůbec dostanu k semaforu. Navíc neodbočuju, zůstávám v pravém pruhu, který je po celou dobu mého čekání úplně prázdný.


Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně