Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Tata Bojs a Ahn Trio na Flédě!

Dva různé světadíly a dva různé hudební světy, to je kombinace hanspaulských TATA BOJS a korejského AHN TRIA.

A zatímco originální Tata Bojs jsou již dlouhých 20 let jednou ze stálic naší domácí rockové scény, Ahn Trio původem ze Soulu v Korei, nyní žijící v New Yorku, již více než jedno desetiletí patří mezi vyhledávané koncertní akvizice na světových podiích klasické hudby.
První kontakty mezi Ahn Triem a Tata Bojs sahají až někdy do roku 2003, ale první veřejné společné vystoupení společného projektu se uskutečnilo na jaře v roce 2006 při slavnostním vyhlášení výročních cen Akademie populární hudby Anděl 2005, kde doslova uchvátili přitomné svojí originální verzí hitu „Attention Aux Hommes!". V té době se ještě uvažovalo, že spojení obou těles bude pouze v živé tedy koncertní podobě, ale po vzájemné dohodě se Tata Bojs a Ahn Trio shodli, že by byla velká škoda nezaznamenat tento pro obě strany výjimečný projekt i studiově.

V průběhu června a srpna tohoto roku tak ve studiích Českého rozhlasu v Karlíně a následně v ostravském Cintrónu byly natočeny základy pro budoucí společné album Tata Bojs a Ahn Tria. Finální podoba a mix alba vznikaly již tradičně ve studiu Soundsquare.

Album produkoval Dušan Neuwerth a Milan Cais, ale významnou a nezaměnitelnou roli zde má také bývalý kytarista skupiny Marek Dobrava, který aranžoval a rozepisoval všechny instrumentální party Ahn Tria.
Už samotný název alba "smetana" napovídá, že půjde o jakýsi výběr toho nejlepšího, co Tata Bojs za svých dvacet let existence složili. Tata Bojs k názvu desky dodávají: „...slízli jsme smetanu ze všech našich desek a ještě při tom vzdáváme hold velkému českému skladateli, od kterého si už léta půjčujeme úryvek z jeho Mé vlasti."

Při výběru čtrnácti skladeb také dávali důraz na pestrost a náladovou různost jednotlivých písní. Tu chtěli ještě více podpořit odlišností aranží všech skladeb a naprostou absencí elektroniky. " Je to vlastně takový živý studiový záznam šesti akustických nástrojů a zpěvu", říká Milan Cais.

Album „smetana" (psáno skutečně s malým „s") bude rozhodně obsahovat nejznámější skladby z repertoáru Tata Bojs. Posluchačí se tam dočkají zcela nových, komorně - akustických úprav skladeb jako "Jaro", "Tanečnice", "Lasičky", "Šťastnější", "Pěšáci", "Vesmírná", "Toreadorská otázka", již zmiňované "Attention Aux Hommes!" a dalších...
Svým způsobem se jedná o jakési neoficiální „best of" Tata Bojs, ke kterému ovšem skupina opět přistupuje originálně a předkládá tak v mnoha případech zcela nové a nečekané verze svých hitů.

Album vyjde 3. listopadu 2008 a předznamenávat ho bude pilotní singl a video v podobě skladby „Lasičky". Nový singl bude ke slyšení poprvé ve středu 8.října od 12,00 prostřednictvím www.tatabojs.cz
Album bude pokřtěno následně již 1. a 2. listopadu na exkluzivním společném vystoupení obou skupin ve Švandově divadle v Praze. Další společná vystoupení Tata Bojs a Ahn Tria se uskuteční ještě v Ostravě, Brně a Olomouci.

http://www.myspace.com/tatabojs

http://www.myspace.com/ahntrio

 

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 4.11.2008 11:29:31

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně