Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

ALPHAVILLE: Brněnský koncert se blíží, už tento pátek vystoupí tahle kapela v hale Rondo

Když se řekne Alphaville, mnozí z nás si zanotují nesmrtelné hity „Big in Japan“ nebo „Forever Young“. Tyto rock-popové melodie podbarvené syntezátory jsou hudbou mládí dnešních pětatřicátníků.

A právě skupina Alphaville, blýskavá ikona hudby 80.let, která se výrazně podílela na formování zvuku této doby podobně jako Depeche Mode, zavítá 19.12.2008 do Brna a odehraje koncert v hale Rondo.

Není bez zajímavosti, že se Alphaville do moravské metropole vrací. V roce 2002 zde odstartovali své Miracle Healing Tour a halu Rondo, kde se koncert konal, vyprodali. Do Česka od té doby zavítali ještě několikrát. Vloni v prosinci se představili na pražském Žofíně. Letos naši republiku navštívili znovu a vystoupili 16. 8. na festivalu Beskydy Sound. Kapele aplaudovalo okolo 6000 lidí a magickou atmosféru dokreslovalo i zatmění měsíce, které vrcholilo právě při jejich koncertu.

Na brněnském koncertu sice zatmění měsíce k vidění nebude, máte však možnost vrátit se do jiskrných osmdesátek, zavzpomínat si na hity svého mládí i ocenit kvality zpěvákova projevu, který letos v květnu oslavil své 54. narozeniny.

Role předskokana se zhostí Petr Muk a jeho Band. Bude připravena speciální světelná a laserová show. Začátek koncertu je naplánován na 20.00.

Alphaville navíc pracují na zbrusu novém albu. Album nazvané „Rays On Giant" nahrává zpěvák Marian Gold se svými parťáky ve studiu v Londýně společně s kanadským producentem Sebastianem Komorem. V polovině listopadu čeká album mix a mastering, nicméně k vydání bude připravené na jaře 2009.

Sledujte jejich stránky www.alphaville.de.

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 15.12.2008 10:25:26

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně