Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

V Brně jezdí nové autobusy

V prosinci 2008 obdržel Dopravní podnik města Brna další nové autobusy. Objednávka na 10 kusů nových kloubových nízkopodlažních autobusů Citelis 18M doplní stávající stav 8 ks těchto vozidel.

Na přelomu roku se první z nich objevily v běžném provozu s cestujícími. Dopravní podnik má snahu do budoucna nakupovat nejvíce kloubové autobusy. Jde o to, aby se mohl obnovovat vozový park a mohly se vyřazovat starší autobusy, které svými parametry a stavem neodpovídají kvalitě a potřebám hustému brněnskému provozu. Dalším záměrem je, aby v Brně jezdilo co nejvíce nízkopodlažních autobusů, které usnadňují přepravu kočárků a lidí na invalidním vozíčku. Nejdůležitějším záměrem je zkvalitnění a posílení dopravy do stále se rozrůstajících některých oblastí města Brna - jako je například Černovická terasa nebo Univerzitní Kampus. Díky nové dodávce autobusů dojde k tomu, že na všech kloubových linkách budou denně jezdit nejméně 2 nízkopodlažní vozy garantované v jízdním řádu se „symbolem vozíčku". Také to umožní vypravovat na linku50 kloubové autobusy, a to v pracovní dny mezi 5 a 20 hodinou a o víkendu mezi 8 a 20 hodinou. Dojde tak ke zvýšení kapacity a kultury cestování na této lince, která je po otevření nákupního centra Campussquare více vytížená.

V letošním roce plánuje dopravní podnik nakoupit dalších 14 těchto autobusů, což umožní další zvýšení garantovaných nízkopodlažních odjezdů a možnost vypravovat na linku 61 kloubové autobusy.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 12.1.2009 8:10:01

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně