Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Novou domácí motoristickou sezonu opět zahájí motokrosové Rondo

Už jen několik dní dělí fanoušky a příznivce motoristického sportu od startu prvního letošního významného podniku na území České republiky. Za premiérou zamíří do brněnské haly Rondo, která bude v PÁTEK 23. a v SOBOTU 24. ledna hostit mezinárodní halový motokros s názvem ARENACROSS VESELÝ BRNO 2009.

MEZINÁRODNÍ MOTOKROS V RONDU OSLAVÍ V LEDNU JUBILEUM

  • ● Od prvních automobilových závodů v roce 1930 na původním Masarykově okruhu se může Brno právem pyšnit visačkou „Centrum českého motoristického sportu".
  • ● Počínaje rokem 1965 stává se Brno dostaveníčkem světové elity silničních motocyklů.
  • ● V roce 1987 vnáší do brněnských motoristických aktivit čerstvý kvalitativní prvek na Kývalce vybudovaný speciální automotodrom, nebo-li nový Masarykův okruh.
  • ● A úvodní fáze devadesátých let dvacátého století oslovuje motoristické fanoušky v Brně zbrusu novou, neotřelou nabídkou: pod střechou haly Rondo začínají dunět motory motokrosových strojů!

Potvrzený lednový termín: pátek 23. - sobota 24.1.2009

Po tápavých dětských krůčcích chytil halový motokros pod Špilberkem správné tempo a v některých sezónách se závodilo v Brně pod střechou dokonce dvakrát. A tak  puntičkáři dospěli k ohromujícímu faktu, že na druhou polovinu ledna 2009 do Ronda připravovaný mezinárodní závod bude v pořadí už 20. (!) halovým motokrosem v Brně. Takovou tradicí se nemůže pochlubit žádné jiné město v České republice a zdravou závistí by čelist spadla i leckterému pořadateli prestižních  zahraničních halovek.

Jubilejní XX. ročník, který v brněnské hale Rondo odstartuje novou tuzemskou motoristickou sezónu v pátek 23. a v sobotu 24. ledna 2009, nese název ARENACROSS VESELÝ RONDO BRNO 2009 s tím, že půjde o špičkový mezinárodní halový motokros na hlíně v hokejové aréně.

Pořadatelem zůstává brněnská sportovně - organizační společnost AGENTURA FORSAGE, pečující o motokros na hlíněné trati v Rondu už od roku 2001.

Centrální programový bod, dvoudenní motokrosové klání třídy Open, doplní kromě dalšího doprovodného PROGRAMU závod motokrosařského potěru třídy 60 ccm a chybět nemůže ani oblíbená  freestylová exhibice pod taktovkou oblíbence brněnského publika Petra Kuchaře.

Obhájce vítězství z minulého ročníku a velká naděje českého motokrosu Martin Michek se už nyní může těšit na bitvy se silnými soupeři. Vedle domácí elity v čele s letošním mistrem Evropy třídy Open BARTOŠEM, KADLEČKEM, BRABCEM, SMÍTKOU, KULHAVÝM, BITTNEREM, NEUGEBAUEREM, ŽERAVOU a SMOLOU, jednají pořadatelé se slovenskými hvězdami KOHÚTEM a BUČENCEM, jakož i s řadou dalších zvučných zahraničních jmen. Brňané by do Ronda rádi získali například Jihoafričana DUGMORA, Francouze RICHIERA, Němce SIEGLA, Rakušany STAUFERA a REISINGERA či DEGLI ESPOSTIHO  z Itálie.

Zájemci o mezinárodní halový motokros v brněnském Rondu si už mohou poznačit také časovové dispozice pátečního a sobotního pořadu.
1. závod - Pátek 23.1.2009                19.00 - 23.00 h.
2. závod - Sobota 24.1.2009              18.00 - 22.00 h.

PŘEDPRODEJ CENOVĚ ZVÝHODNĚNÝCH VSTUPENEK ZAHÁJEN!

Kde?
Hledejte na www.ticketstream.cz  a dozvíte se, že:

Vstupenky v zahájeném předprodeji zahrnují vstupenku pro dospělé diváky za 320 Kč, zatímco přímo u pokladny haly Rondo v době konání závodu zaplatí návštěvník za vstupenku 380 Kč.

Další výhodný nákup nabízí výše uvedený předprodej v podobě RODINNÉ VSTUPENKY. Ta v ceně 1000 Kč zahrnuje 2 dospělé osoby + 2 děti s výškou do 130 centimetrů.

U pokladen Ronda rodinné vstupenky už nebudou k dispozici, přičemž dítěti do 130 centimetrů umožní návštěvu závodu pouze vstupenka za 300 korun.

Sledujte www.ticketstream.cz

Vstupenky pořízené v předprodeji ušetří peněženky.

Další informace o mezinárodním motokrosu v hale Rondo: www.arena-cross.cz  

******************************************************************** 

Zámořské šachy: Místo Dostala skoro určitě Johnson
Zářivým esem ve startovní listině ARENACROSSU VESELÝ BRNO 2009 měl být Čechoameričan Jiri Dostal, jezdící závody severoamerického i světového superkrosového šampionátu. V minulých dnech však při tréninku v Kalifornii narazil do skrytého pařezu a výsledky nečekaného katapultu jsou brutální: Dostal utrpěl mj. zlomeniny horních i dolních končetin a lékaři konstatovali i frakturu  šestého krčního obratle. „To bylo ještě štěstí, kdybych si zlomil pátý obratel, tak už nejsem mezi živými," přiznal Dostal. Důležitá je však skutečnost, že cítí ruce i nohy, takže nad lůžkem zraněného převládá opatrný optimismus...

Ani v nejtěžších chvílích však Dostal na Brno nezapomněl, a tak pořadatelům rád zprostředkoval  zájem Caseyho Johnsona o start v Rondu. Výborný americký motokrosař, jehož parketou jsou hlavně superkrosy, není pro české diváky neznámou veličinou. Například před deseti lety startoval ve venkovních závodech v Bučovicích a v Kaplici, velké renomé si však udělal právě v brněnském Rondu.  V roce 2004 vítězstvím ve třídách 125 ccm a Open tam oslavil zlaté double, o rok později Američan pod střechou Ronda triumf ve stopětadvacítkách zopakoval a ve třídě Open skončil po kontroverzním průběhu závodu na šestém místě. Momentálně probíhají mezi brněnskými pořadateli a Johnsonem intenzivní jednání, která z hlediska českých fanoušků snad skončí happyendem. A podle nejčerstvějších informací vyhlíží situace skutečně velmi nadějně.


V čele ostatních Richiers
O startu dalších zahraničních jezdců v Rondu bude jasněji po závodech v německém Dortmundu, kterými skončí letošní západoevropská halové série. Velmi nadějně se jeví start Francouze Florenta Richierse, který by měl v Rondu obléknout dres jihomoravského týmu Osička MX. Že v halách opravdu umí, potvrdil Richiers u nás už před třemi lety, kdy hned napoprvé vybojoval v Rondu stříbrnou příčku za svým krajanem Vannim.


Pojedou i Bartoš a Brabec
 
V závěru minulého týdne obtěžkala stůl sekretariátu závodu várka přihlášek elitních českých  motokrosařů. Start v Rondu potvrdili úřadující motokrosový mistr Evrtopy třídy Open Petr Bartoš, hrdina z Ronda 2005 Jan Brabec, stejně tak učinili i Vojtěch Brumla, František Máca, Vítězslav Marek, Petr Stloukal, Marek Sukup a Petr Michalec, šiky přihlášených rozšířil i Slovák Martin Kohút, loňský mezinárodní mistr České republiky v motokrosu třídy MX2.


Kdo s Kuchařem?
Při motokrosu v Rondu samozřejmě nemůže chybět freestylová exhibice. Obvyklé vystoupení „vyšinutých" borců v závěru pátečního a sobotního programu tentokrát rozšíří po oba dny freestyle Challenge. Vždy dva jezdci budou během absolvování dvou kol předvádět svoje divoké kousky, přičemž postup do pozdně večerní TASY FREESTYLE SHOW si z původního kvarteta zajistí pouze dva nejlepší jezdci. Jména zúčastněných našich i zahraničních freestylistů jsou stále ještě předmětem upřesňování, jistý je však miláček brněnského publika Petr „Kuchta" Kuchař, který zatím jako jediný z freestylistů dokázal pod extrémně nízkou střechou Ronda bezchybně zvládnout back flipa - salto vzad.


Pitbiky a mladíci
Kromě freestylu nabídne rámcový pořad i další zajímavé body. V ostré akci se předvedou stále populárnější malé terénní motocykly třídy Pitbike, které se střetnou ve dvou jízdách a jednom finále závodu STRABAG PITBIKE. Dva závody pak čekají na dětské motokrosové podhoubí, jehož mladičtí reprezentanti na strojích třídy 65 ccm budou v Rondu bojovat pod názvem ELMONT GROUP KIDS.


Johnson a Kuchař v Olympii
Předehru ARENACROSSU VESELÝ BRNO 2009 utvoří akce v brněnském nákupním a zábavním centru Olympia. Ve ČTVRTEK 22. ledna v 17.30 h. se tam uskuteční autogramiáda, na které přislíbili účast přední motokrosaři Jan BRABEC a Vojtěch BRUMLA, stejně jako freestylový mág Petr KUCHAŘ. Velký zájem o autogramiádu projevil i Američan Casey JOHNSON, což pořadatelé považují za významnou signalizaci jeho startu v Rondu.


Abraham a Pešek v nezvyklé roli
Karel Abraham a Lukáš Pešek za řídítky motokrosových strojů - to není zrovna obvyklá podívaná. Oba čeští reprezentanti v seriálu mistrovství světa silničních motocyklů však hopsání v terénu zařadili do svého zimního přípravného cyklu a o tom, že jim to docela jde, se budou moci přesvědčit diváci také v Rondu. Na motokrosových motocyklech se duo Abraham - Pešek představí v první přestávce pátečního pořadu a poté bude v hledišti v jedné z dalších přestávek rozdávat autogramy. Zatímco Pešek odjede z Brna obratem k prvním letošním silničářským testům, Abraham bude divákům v Rondu „patřit" i v sobotu.


Obhajovat bude Bittner
Loňské celkové prvenství bude v Rondu obhajovat mladý olomoucký talent Jiří Bittner. V konečném účtu předstihl o dva body Martina Michka, další příčky obsadili Collin Dugmore (Jihoafrická republika), Michael Staufer (Rakousko), Filip Neugebauer, Michal Kadleček, Michal Votroubek, Martin Kohút (Slovensko), Petr Bartoš, Jan Zaremba, Jan Brabec, Vojtěch Brumla a Marek Sukup.

******************************************************************** 

Z časového harmonogramu

Pátek 23.1.2009
11.00 h.                       Otevření pokladen haly Rondo
18.00 h.                      Otevření haly Rondo
18.30 h.                      Zábavní předprogram
19.00 h.                      Zahajovací show s představením jezdců
19.20 h.                      Start první jízdy
23.00 h.                       Zakončení programu

Sobota 24.1.2009
10.00 h.                       Otevření pokladen haly Rondo
17.00 h.                      Otevření haly Rondo
17.30 h.                      Zábavní předprogram
18.00 h.                      Zahajovací show s představením jezdců
18.20 h.                      Start první jízdy
22.00 h.                       Zakončení programu

 

Autor: Honza Sadílek | Zveřejněno: 19.1.2009 23:31:41

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně