Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

SWORDFISHTROMBONES poprvé představí nové písně – na Flédě a navíc za symbolické vstupné!

19. 2. na Flédě vystoupí skupina SWORDFISHTROMBONES, aby kromě známých hitovek vytroubili do éteru i nové kousky - jako ochutnávku si můžete stáhnout zdarma na jejich stránkách singl „Dandy" http://www.sft.cz/dandy.m4a ! Tihle Brňáci původem z Jižních Čech si jméno kapely vypůjčili z názvu desky od Toma Waitse a za 15 let existence vydali tři alba - druhé vyšlo pod hlavičkou slavného EMI vydavatelství a třetí, Blood & Milk, produkoval Dušan Neuwerth (Tata Bojs, Umakart).

Hudba SWORDFISHTROMBONES odkazuje na oblíbené zahraniční kytarové indie kapely jako Clap Your Hands Say Yes, stejně jako na protřelé pardály (kromě Toma Waitse například Nicka Cavea). Spojení řízných kytar s dechovými nástroji ale posouvá jejich tvorbu dál, skladby mají díky obratnému využívání nástrojů a zajímavým nápadům mnoho vrstev, který posluchače nutí být ve střehu.

Tento koncert bude tedy napínavý nejen pro nové posluchače, ale i ostřílené fanoušky díky zbrusu novým skladbám!

V rámci tohoto vystoupení máte šanci se dostat, pokud budete patřit mezi prvních 200 platících, na celou akci jen za 30 korun! Stačí vyplnit akreditační formulář na této adrese a uvést heslo „Dandy" do kolonky "organizace + duvod akreditovani".

http://www.myspace.com/sftzone

http://www.sft.cz/

Dále zahraje indie kapela Please The Trees, která se pomalu, ale jistě, vsakuje do povědomí alternativní hudební scény. Vznikli roku 2006 setkáním táborské snivo - noisové kapely Some Other Place s písničkářem Václavem Havelkou, vystupujícím pod pseudonymem selFbrush. Koncem dalšího roku vyšlo na Havelkově labelu Absent Hour Records debutové album Lion Prayer, na jehož produkci spolupracoval Michal Šťastný aka Amák (Sunshine). Bylo přijato velmi vřele pro svou melancholickou náladu, křehké melodie a funkčně vystavěné aranže. Za dobu své činnosti si stihli zahrát například na festivalech Eurosonic (Holandsko), Colours of Ostrava, Febio festu, nebo před skupinou Woven Hand. Nechte se zlákat jejich příjemně elegickou atmosférou!

www.myspace.com/pleasethetrees

Do třetice všeho dobrého budete mít možnost na Flédě slyšet i slovenskou kapelu Noisecut, hrdé zástupce stylu „elektronika". V současné sestavě vystupují od roku 2003 a zatím jim vyšla dvě alba. Vystupovali i na festivalech jako Hodokvas, Pohoda, před kapelami formátu I AM X či Nine Inch Nails a měli jste je možnost vidět i třeba v pořadu Ladí Neladí.

Podle vlastních slov jejich příklon k elektronické hudbě tvoří integrální základ, do kterého dál zamíchávají prvky zábavného popu i drsných kytar. Písně dohromady spojuje zpěv vokalistky Bet-maj sepje, která si sama píše niterné texty ve slovenštině.

http://www.myspace.com/noisecut

Vstupenky:

130,- / na místě 150,-

Pro prvních 200 zájemců 30,- pokud se akreditují na této adrese

Podmínka - je nutné uvést heslo „Dandy"

Předprodeje:

Fléda, Indies, Wolf Music, Dům Pánů z Lipé, Brněnské kulturní centrum

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 12.2.2009 11:59:06

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně