Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

DAT Politics aneb: Když plyšový dinosaurus hraje na klávesy

Máte potíže s páteří? Pusťte si DAT Politics a vaše tělo se začne jako na povel škubat, trsat a vibrovat tak, že návštěva chiropraktika je proti tomu drbání na zádech. Již tento pátek (13.3., tedy v pátek třináctého) vystoupí tato trojice z Francie na Flédě!

Za dekádu svého působení stihla trojice vydat osm alb napěchovaných barevným světem v hrsti - synth pop, trashy disco, dirty electro a podobně. Hrají ze 100% MIDI-free laptopů, s prastarými klávesami, předělanými hračkami nebo třeba s obří kalkulačkou. A do toho míchají praskavé glitche, nadšené dětské hlásky a texty zvukomalebné a primitivní jako říkanka. Do jejich žvatlání se zamilovalo a spolupracovalo s nimi mnoho umělců, například electroclashové dámy Chicks On Speed, freak folkařka Kevin Blechdom nebo hvězda minulého Itch My Ha Ha Ha Felix Kubin. Zároveň na svém labelu Ski-pp vydávají podobně ujeté jedince a sami se komplet starají o vizuální stránku DATs.

Tahle party bude pyžamová, plyšáky s sebou! S heslem „We Are The Kampions“ představí svoje debutové album „Thales One“ další trojice, tentokrát z Polska. Kamp! jsou Michal, Radek a Tomek a kromě laptopů, kontrolerů a dalších mašinek využívají i živé bicí nástroje. Jejich hudba je propojením současných obrozenců starého diska (Hercules And Love Affair), klávesek a´la klasici Kraftwerk, nebojí se ani zkreslených vokálů či v současnosti tolik oblíbených 8-bitových pazvuků.

I další dva účinkující jsou neméně zajímaví. První si říká Sony Boy Experience aka Sony Rollinz, pochází z Brna a kromě svého sólového projektu má prsty v kapele Bullerbyne. Údajně hrál také na stejných akcích s Banco De Gaia nebo Björk. Sladké elektronické melodie a bizarní texty v písních se svéráznými názvy - Němý svědek atomového věku, Bolisvian, Sex Inspector Juve... jestli popisuje názvy skutečně jen skladby, nebo sám sebe, se dozvíme 13. 3.

Druhé nepředvídatelné jméno je dvojice „antihudebníků“ Málo diska na místě C:.Prohlašují, že „jsou obětí nekonečné a zhoubné nenávisti k hudbě“, což mají společné se spřízněnými Kyl The Sistem. Těžko říct, co se jim honí hlavou, když se postaví na stage a rozjedou své zlé mixy. Tvrdí, „že by na sebe teda nešli“. Jejich pomsta na hudbě se motá okolo 80s, europopu, elektra, dechovky, breakcoru, dead metalu – vše v jednom velkém mashupovém nepořádku.

Přeživší návštěvníky s neutuchající touhou se bavit si vezme tradičně na mušku trio Greatest Hits Collective, osvědčené, avšak stále stejně úderné. Ať už jste fanoušci či odpůrci čehokoliv, s G.H.C. můžete Fight for your right to party!

Pár užitečných linků před akcí:

DAT Politics www.datpolitics.com www.myspace.com/datpolitics

KAMP! www.myspace.com/kampmusik

Sonyboy Experience www.myspace.com/sonyrollinz

Málo diska na místě C: www.myspace.com/kylthesistem666

G. H. C. www.myspace.com/greatestcollective

13. 3. 2009 Fléda, Štefánikova 24Brno

Start: 21:00

Vstupenky: Předprodej 140,- / Na místě 170,- Studenti :120 (nutná akreditace předem a průkaz studenta - info na www.fleda.cz)

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 11.3.2009 0:42:02

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně