Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Začíná mezinárodní veletrh bydlení - MOBITEX 2009

Mezinárodní veletrh bydlení, který se letos koná 18. – 22. března 2009, je osvědčeným prostorem pro prezentaci kvalitního současného designu. Také letos se aktuální trendy představí z různých úhlů pohledu, od tvorby mladých designérů a studentů odborných škol soustředěné v projektu DESIGNSTORY až po novinky ze sortimentu tuzemských i zahraničních výrobců a dovozců nábytku, bytového textilu a interiérových doplňků.

Zvláštní pozornost je opět po dvou letech věnována kuchyním a kancelářskému nábytku, ale v expozicích vystavovatelů nechybí ani nábytek do ložnic a obývacích pokojů, potřeby pro domácnost, interiérové dekorace nebo zahradní nábytek. V pavilonech A1, A2 a V se prezentuje na 203 vystavujících firem.

Ve středu také veletrh navštíví významní hosté, v čele s architektem Wernerem Aisslingerem a designérem Rony Pleslem. Wernerem Aisslinger sice působí na rozdíl od jiných designérských hvězd nenápadně, jeho tvorba je však nepřehlédnutelná. Navrhuje převážně nábytek, do povědomí veřejnosti se však zapsal svým originálním projektem Loftcube, kterým se proslavil po celém světě. O jeho schopnostech vypovídá i fakt, že židle Juli chair, kterou navrhl v roce 1997 pro italskou firmu Cappellini, byla zařazena do muzejních sbírek newyorského muzea MoMA. Rony Plesl patří v současné době k nejúspěšnějším a nejzaměstnanějším českým designérům, jeho doménou je sklo.

Nespornou výhodou veletržní prezentace je nezávislé odborné poradenství, kterého mohou bezplatně využít všichni návštěvníci. Do nového projektu "Architekti" s konzultačními centry v pavilonech V a A2 se zapojila architektonická studia MOAD, Kyzlink Interiéry, Forman, 3d-Arch, Fengshui Brno a další. Poradenské centrum interiérových architektů je návštěvníkům k dispozici po celou dobu veletrhu.

Velmi zajímavý je také Projekt Technologie&Design 2009, prezentující HI END špičkovou Hi-Fi techniku v kontextu jednotlivých interiérů mají letos v péči designéři ze studia ViewARTPro úspěch jejich experimentálního dětského pokoje předvedeného na Mobitexu 2008 byli Milan Vrbík a Viktor Sinajský osloveni, zda-li by se chopili i této výzvy a lépe tak prezentovali myšlenku projektu. Cílem je ukázat, že elektronika je plnohodnotná součást moderního interiéru a je třeba ji řešit v kontextu s návrhem celého prostoru, nábytku především.

Veletrh MOBITEX byl Asociací českých nábytkářů zvolen za místo vyhlášení nové ceny za design NÁBYTEK ROKU 2009. Proběhne společně s vyhlášením tradičních cen Grand Prix MOBITEX, a to ve čtvrtek 19. března od 16 hodin v expozici DESIGNSTORY v pavilonu A1.

V rámci veletrhu také poprvé v ČR probíhá Board of Directors of UEA, tj. zasedání valné hromady Evropské nábytkářské federace. Valná hromada bude řešit aktuální stav nábytkářského průmyslu v Evropě a přiblíží současnou situaci v obchodu s nábytkem, evropský export a import.

Společně s veletrhem MOBITEX se na brněnském výstavišti uskuteční také Mezinárodní veletrh PRODÍTĚ a výstava rybářských potřeb RYBAŘENÍ Brno.

 

 

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 18.3.2009 10:10:45

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně