Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Hodná holka: „Půjdeš se mnou na Majáles?“

Největší studentská kulturní událost roku - Majáles se blíží. Máme pro Vás několik zásadních informací.

 

Kdo je ta Hodná holka?

Hodná holka je prima roštěnka, která nás letos celým Majálesem provádí. Nejvíce ji poznáte na webu majales.cz, kde má přichystaných pár fórků, fotky z minulých let a důležité informace, které nutně potřebujete pro svoji majálesovou přípravu. Hodnou Holku najdete i na Facebooku, kde bude informovat o doprovodných akcích Majálesu a zveřejňovat poslední novinky.

 

A kdo že tam vlastně bude hrát?

Pořadatelé se snaží dostat na festival nejen osvědčené klasiky, ale i nové tváře. Jednou z těch osvědčených jsou Skyline, kteří loni předvedli derniéru se zpěvačkou Jitkou a hle - letos je to premiéra s Markou Rybkin, která donedávna ještě lítala po pódiích s Gaia Mesiah.

Velkou radost mnoha lidem udělá Divokej Bill, který se málem ukázal hned na první ročníku v roce 2004, ale nakonec to neklaplo a od té doby se nedařilo Majáles s Billem vhodně propojit. No a letos to klaplo. S plným stadionem cyklistickým si také hravě poradí  Monkey Business, mají novou desku, ale šlape jim to pořád skvěle, tedy vlastně pořád lépe a lépe, což uvidíte sami.

Vypsaná Fixa si dala loni od Majálesu oddych, ale letos je tu zas, stejně jako "obživlí" Mig 21 s venkovanem klukem - pardon - Jirkou Macháčkem v čele.

XindlX? To je dlouhodobě nejposlouchanější interpret na komunitním serveru BandZone, což není náhoda ... ostatně se zaposlouchejte sami a udělejte si názor - pokud ovšem nepatříte mezi ty, kteří ho již dobře znají.

Hiphoppery doufejme potěší další aktuální peckovice - spojení Orion & James Cole (Supercrooo), nebo-li dvojka pod názvem Orikoule.

No zdaleka nejsme u konce: The Prostitutes na zcela zaplněném březnovém křtu nové desky Hometown Zombies v Roxy přesvědčili, že pro nejednoho představují absolutně nejlepší kapelu na světě :), nebo aspoň v Česku, nebo aspoň v Roxy toho času. Nové album se opravdu povedlo a jakýkoliv koncert této kapely je zážitek ... Z trochu klidnějšího konce tahají za nit Please The Trees, další velmi příjemná "kytarovka" (?).

A co takhle SKÁkavé obecenstvo? Tož ... že váhate. Polemic, Tleskač. Nějaké dotazy?

Poslední novinka pro změnu pro příznivce skákavých pokliček - HC parta, která se na Majálesu ještě nikdy neukázala, vám ukáže! :) Jmenují se Cocotte Minute.

Z nehudebních prvků se letos na hlavním(!) pódiu představí stand-up comedy Na Stojáka ... Bude to premiéra této show před tak velkým publikem, protože i když už se loni na některých festivalových akcích ukázali, vždy to bylo na malé (zpravidla stanové) scéně. Takže na Majálesu si to dáme rovnou do pár tisícovek ...

Ač jsme kvalitou letošní hudební nadílky vpravdě nadšení, dáváme opravdu upřímně ještě větší prostor studentské tématice, tedy volbě krále, která v základních intencích proběhne obdobně jako loni (tj. volba krále hlasováním účastníků přímo na místě), nebo nově Jarmarku studentských organizací.

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 9.4.2009 8:56:28

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně