Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Po Zimním stadionu nezůstane ani název zastávky

Jako jisté memento mohla po brněnském Zimáku zůstat alespoň maličkost - název nedaleké zastávky. Dlouho nebude ale ani to.

V měsíčníku Šalina, který vydává brněnský dopravní podnik, je to v rubrice Plus-mínus napsáno jasně. Dovolím si ocitovat podstatnou část, protože už formulování dotazu stojí za pozornost: "Zasílám stížnost na název zastávky Zimní stadion. Zastávka by měla mít vždy název podle nějakého záchytného bodu, například boční ulice, nebo významného bodu  apod. Jenže v tomto případě zde žádný zimní stadion není a nebude. Za pár let jistě všichni zapomenout na to, že tu nějaký kdy byl. Je tu sice jakési mobilní kluziště, ale to možná v létě zmizí."

Smutná ironie, kterou zodpovědný člověk v redakci Šaliny asi nepochopil a z bezelstnou upřímností odpovídá, že názvy zastávek se v Brně mění jednou ročně a to v prosinci, kdy tedy současný název skutečně zmizí. ..stadion přeci není a nebude.

Je s podivem, jak město málo dbá své historie a nechává ji tak snadno překrývat.   Hokejová „Kometa" možná nebyla vždy  to, na co by město mělo být pyšné, ale 11 titulů mistra země, které byly všechny vybojovány v dnes už neexistujícím legendárním stadionu za Lužánkami, je něco, co svou cenu má.

Místo stadionu je díra v zemi bez jasné budoucnosti a prázdno možná zůstane po kusu brněnské slávy, až zmizí poslední památka slavných časů,  i ve vzpomínkách. Položil si někdo na zodpovědném místě, zda je skutečně problém, že by zůstal starý  název zastávky, když už se nepodařilo zachránit rovnou celý stadion? Nebylo tedy náhodou jméno zastávky jen nepříjemnou připomínkou něčí netečnosti a tichou žalobou, kterou se takto podařilo konečně vymazat? Je mi z toho trochu úzko, hned o pár metrů vedle totiž beznadějně léta chátrá další slavná sportovní stavba.

Autor: ian | Zveřejněno: 17.4.2009 10:11:37

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně