Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Rozhovor s kapelou FruFru:” To ticho na desce najdeš...!”:)

Dne 21.4. se v brněnském klubu Fléda uskuteční křest nového CD kapely FruFru „...až přiletí tučňák". Jako hosté křestu vystoupí kapely Květy a Ty Syčáci s Petrem Vášou a jejich programem BumBumBum, kteří zahrají i několik nových písní z právě chystaného alba.

Hmotný Svět, Nevěř tichu, Až přiletí tučňák. Co je podle vás společným jmenovatelem vašich tří alb?

Já myslím, že nic. Každá deska má svůj specifický sound, svoji poetiku i svoji hudební náladu. Navíc všechny tři desky vznikaly v jiném období a na každou desku byl diametrálně rozdílný čas.

Třeba druhou desku ,,Nevěř tichu", jsme natočili za jediný den ve studiu Sono. Milan Cimfe mě pak říkal, že je to neuvěřitelně špatný přístup, že on potřebuje, aby se kapely u něj ve studiu trápili alespoň dva měsíce a že tohle je prostě hovno jakej kšeft..... Na poslední desku jsme měli pro změnu hodně času, protože náš Láďa má ve zkušebně vlastní studio, tudíž jsme byli limitováni jen naším volným časem.

V „Tučňákovi" se vám prý podařilo zakomponovat ticho. Jak tomu máme rozumět?

Musíš si prostě tu desku v klidu poslechnout a to ticho tam najdeš, jiná možnost není.

Máte k nějaké písni z nového alba bližší vztah než k ostatním, nebo přistupujete ke všem svým skladbám se stejným metrem v ruce?

Já osobně se snažím se stejným metrem, ale už jsem se párkrát přistihl, že některé skladby ve mně vzbuzují takový ten otcovský komplex a vnitřně je začínám mít trošku raději než ty ostatní.

K nové desce jste si přizvaly na pomoc Dorotu Bárovou a Gabrielu Vermelho. Do jaké míru to pozměnilo celkový nádech kapely?

Myslím , že hlavní přínos je v odlehčení celé desky. Hlavně v duetu s Gábinou v písni ,,Přijď" jsem záměrně otočil logiku textu, potlačil jsem mužský šovinismus a z té písně tak vlastně vyplývá, že já jako ten muž sedím rozněžněný doma a čekám na tu milou, která sedí někde v hospodě do rána a kalí, což mě osobně přijde hodně odlehčené a dnes už je to hlavně i celkem běžná situace. Zaplať pánbůh. Navíc je to anonym ze 16. století a o to je to pikantnější.

Liší se podle vás hodně FruFru na desce od těch FruFru na pódiu?

Určitě, my to živě hrajeme celkově trochu tvrději a také hodně improvizujeme, takže časem se ty skladby i částečně změní od toho původního záznamu na desce.

V přípravě je videoklip k písni Já a já a já a já, ve kterém by se měl objevit Pavel Liška s Tomášem Matonohou. Jak jste se dostali k takovým jménům?

Tak s oběma se znám už dlouhá léta a oběma se naše hudba líbí a tak jsem se při nějakém večírku s Lišákem dohodl, že napíše scénář a pak to společně zrealizujeme. Scénář už je hotový a točit se začíná koncem dubna. Všichni se moc těšíme , kluci si na to vyhradili čas a tak nás čeká příjemný týden. Pro ně oba je to zároveň něco nového a tak jsme všichni moc zvědaví jak to dopadne.

Troufli byste si např. na filmový soundtrack? A pokud ano, k jakému žánru byste se přiklonili?

Určitě bychom si troufli a určitě bychom to i velmi rádi dělali. A žánr? To je úplně fuk, klidně i porno, jediný limit by byl, aby to mělo kvalitní scénář.

Slogany byly a jsou pořád v oblibě. Např. heslem francouzské revoluce bylo „volnost, rovnost, bratrství". Jak by nejspíš znělo motto kapely FruFru?

Volnost, rovnost, bratrství.

 

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 17.4.2009 14:03:32

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně