Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Festival Brno – město uprostřed Evropy 2009

Blíží se polovina května, a s tím je jako každý rok spjatý začátek festivalu Brno - město uprostřed Evropy. Jedná se o festival zábavy, kdy je během tří týdnů v různých místech Brna několik desítek nejrůznějších akcí, jako např. dny otevřených dveří, ohňostroje, dopravní akce apod. Na své si zde přijdou jak mladí lidé při ohňostrojích, tak třeba starší lidé, kteří se vydají na divadelní představení. Nyní Vás s připravovanými akcemi blíže seznámíme.

Ve dnech 14.-31.5.2009 se bude konat ve Vaňkovce výstava při příležitosti 140 let Dopravního podniku města Brna. Zde uvidíte makety vozidel, dispečerské auto, historické a současné fotografie z dopravy apod. Vaše dotazy rádi zodpoví pracovníci informační kanceláře, kteří zde budou mít svůj stánek.

V sobotu 16.5.2009 od 18 do 24 hodin bude den otevřených dveří včetně doprovodného programu na hradě Špilberku, Muzeu romské kultury, Technickém muzeu, Planetáriu M. Koperníka, Antroposu, Mohyle Míru, knihovně J. Mahena a dalších areálech v rámci akce Muzejní noc. Mezi muzeji budou jezdit speciální autobusové linky A - H.

Více o Muzejní noci najdete zde.

Ve dnech 16. a 17.5.2009 se uskuteční Dny otevřených dveří v brněnských divadlech.

Ve dnech 15. - 22.5.2009 se bude konat akce „Týden kejklířů aneb reprezentativní přehlídka brněnských divadel". V těchto dnech se Vám představí Janáčkovo a Mahenovo divadlo, Reduta, divadlo Polárka, Ha divadlo a divadlo Husa na provázku s několika desítkami her - např. La Traviata, Magberh, Mauglí apod.

Ani letos nebudou chybět soutěžní ohňostroje na brněnské přehradě, v sobotu 23.5 Česko a ve středu 27.5. Španělsko, v sobotu 30.5 Rakousko a ve středu 3.6. Portugalsko. Sestavu ohňostrojů zahájí brněnští ohňostrůjci v pátek 22.5. na Denisových sadech a ukončí Flash Barrandov v pátek 5.6. na Špilberku. Doprava před zahájením a po skončení bude posílena.

Ve dnech 28. - 30.5.2009 se uskuteční akce Balloon jam neboli deváté setkání příznivců balonového létání. Z brněnské přehrady vždy v 6 a 18 hodin budou startovat horkovzdušné balony. Podle aktuálního počasí je plánován i noční let nad Brnem.

Poslední květnový víkend se na brněnské přehradě uskuteční český pohár dračích lodí.

Od června na dobu tří měsíců se objeví, stejně jako loni a opět převážně v centru Brna, sochy v ulicích. Jedná se o tvorbu studentů Vysokých škol a ukazují, jak se dají některé nápady a myšlenky převést do „hmotné podoby". Sochy se objeví např. na Moravském náměstí nebo nám. Svobody.

Ve dnech 6. - 11.6.2009 se uskuteční veletrh osobních automobilů Autosalon, kde můžete vidět desítky nových značek českých i zahraničních automobilových výrobců, testování vozidel na volných plochách areálu a okouzlující hostesky u sportovních automobilů. Ve čtvrtek 5.6. večer se slavnostně otevře nový pavilon P a tím se tento veletrh také zahájí.

O víkendu 7.-8.6.2009 bude ve znamení dopravy. Bude se konat den otevřených dveří ve vozovně šalin v Pisárkách a trolejbusů v Husovicích. Na okružích trasách budou jezdit historická vozidla DP. Dopravní podnik nyní postupně transportuje několik historických tramvajových vozů z odříznutého depozitáře Muzea v Líšni. Pokud se vše podaří dle plánu a možností, vyjedou tato vozidla už na letošních oslavách. V provozu bude také parní tramvaj Caroline. V sobotu pojede konvoj historických vozidel na náměstí Svobody. Poprvé v historii pojedou v konvoji po ulici Rašínově také trolejbusy za použitím napájení z trolejí šalin. Na náměstí Svobody se bude konat slavnostní přehlídka historických vozidel, doplněné na porovnání i jejich „moderními nástupci", za doprovodného komentáře a představení vozů pracovníky DP. Pro informování poslouží speciální autobus na nám. Svobody s pracovníky informační kanceláře DP.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 14.5.2009 9:52:36

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně