Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Kontroverzní výstava mrtvých těl Bodies v Brně

Jen málokterá výstava vzbudila ve světě tolik rozdílných reakcí. Proč tomu tak je se můžete přesvědčit na vlastní kůži. Bodies Revealed, unikátní expozice preparovaných konzervovaných lidských těl a orgánů, je totiž od včerejška k vidění v OC Olympia v Brně.

UPDATE: Pořadatelé prodloužili výstavu do 4.10.2009!

Jedná se o další z řady unikátních výstav, které máme v Brně možnost navštívit. Celkem si bude možno prohlédnout dvanáct lidských těl a desítky menších vzorků. Návštěvníci  uvidí třeba kompletní krevní oběh člověka, těla poškozená přejídáním nebo nedostatkem cvičení. Některá těla jsou zachycena v atletických pozicích a zbavena kůže, aby návštěvníci expozice názorně viděli práci svalů.

Exponáty jsou ošetřeny stabilizovány speciální konzervační metodou nazývanou  plastinace. Jedná se o balzamování lidských těl, z jejichž tkání je odstraněna voda a poté pomocí vakuové techniky je tělo impregnováno. Lidské tkáně jsou permanentně napuštěny tekutou silikonovou hmotou, která je později impregnována a ztvrdne. Výsledkem je pogumovaný orgán konzervovaný až na úroveň buněk.

Vstupné:

Dospělí: Po-Pá - 300,-, So-Ne - 350,-
Studenti 15-26: Po-Pá - 280,- So-Ne - 320,-
Senioři 60+: Po-Pá - 280,- So-Ne - 320,-
Děti 6-15: Po-Pá - 250,- So-Ne - 280,-
Skupiny 10+: Po-Pá - 250,- So-Ne - 280,-

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 3.6.2009 7:00:36

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně