Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Brno uslyší ve světové premiéře zhudebněné Havlovy Antikódy

Letošní ročník Brněnského kulturního léta si pro své fanoušky připravil nevšední hudební zážitek v podobě projektu Varhaneum Tour 2009 extravagantního hudebníka, skladatele a dirigenta Varhana Orchestroviče Bauera.

V rámci svého československého turné vystoupí spolu s Okamžitým filmovým orchestrem a Evou Urbanovou ve středu 1. července od 20 hodin na nádvoří hradu Špilberk v Brně.

Unikátní hudební projekt démona české hudby – Varhaneum Tour 2009 – přichází k českým posluchačům přesně dvacet let od sametové revoluce a přináší sebou znatelný politický náboj.  Inspirace aktivním bojem disidentů tehdejšího režimu je totiž vlastní nejen hlavní hvězdě turné, Varhanu Orchestroviči Bauerovi, ale také producentovi koncertního turné Petru Baránkovi.

Jsem nezávislý producent, bojovník za lidská práva a myslím, že se za můj hudební vkus nemusím stydět. Nikdy jsem nedělal na zakázku a veškeré mé produkce realizuji jen z mého odhodlání. Letošní turné Varhaneum bude apelem na 20leté výročí sametové revoluce s trpkým připomenutím součastného „demokratického“ vývoje našeho státu,dodal producent Petr Baránek

Brněnské posluchače čeká především světová premiéra v podobě prvního hudebního zpracování sbírky experimentálních básní Antikódy bývalého prezidenta a světového dramatika Václava Havla, které je pojato jako obrovské oratorium pro velký orchestr, sbor, sólisty, recitátory a varhany.

„Ostrost myšlenek ve sbírce Antikódy Václava Havla mě zaujala již před mnoha léty. Už tehdy jsem ale tušil, že jim má hudba může dodat netušenou energii,“
uvedl Varhan Orchestrovič Bauer.

Významným hostem Varhaneum Tour 2009 je přední česká sopranistka Eva Urbanová, která již po druhé bude vystupovat pod taktovkou Varhana Orchestroviče Bauera. 

„S Varhanem spolupracuji velmi ráda, protože i přes své extravagantní názory je to uznávaný umělec a profesionál. Naše spolupráce se mi již jednou osvědčila; to když pohotově nahradil zesnulého dirigenta Františka Preislera a absolvoval se mnou mé turné,“ prohlásila Eva Urbanová

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 26.6.2009 7:15:31

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně