Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Tata Bojs se vrátili na koncertní pódia! Dnes večer vystoupí na Flédě

Po téměř 5 měsících koncertní pauzy vynucené zraněním zpěváka a bubeníka skupiny Milana Caise, se letos na podzim hlásí o slovo opět Tata Bojs. Letošní skvěle nastartovanou festivalovou sezónu Tata Bojs ukončila v červenci nečekaně havárie Milana Caise na motorce.

Díky Milanově rychlé rekonvalescenci po operaci kolena a řadě rehabilitací může ale skupina splnit slib fanouškům a uskutečnit plánované podzimní společné turné s Ahn Triem. „Moje rehabilitace je v plném proudu a to doslova - vířivka je obzvláště příjemná, skoro stejně tak jako cvičení s mladou paní doktorkou. K tomu si ještě přidejte elektroléčbu to je takový leháro v magnetickým tunelu a zjistíte, že jednou za čas se vymlátit na motorce má i svoje světlý stránky. Jsem si jistej, že tam mě dají dohromady." Komentuje s úsměvem svůj aktuální zdravotní stav Milan Cais.

Pod názvem ReTour 09 a s podtitulem „remember novemeber" proběhne série koncertů navazující na loňské úspěšné vyprodané listopadové smetana tour , na kterém Tata Bojs a Ahn Trio naživo představili společné album SMETANA.

To obsahuje největší hity Tata Bojs v akustických verzích právě za výrazné účasti americko -korejského klasického Ahn Tria. „To, že jsme přidali k názvu turné podtitul remember november není jen proto, že chceme zavzpomínat na loňský listopad, vzpomínáme a to možná ještě s větší nostalgií na listopad před dvaceti lety." - vysvětluje Milan Cais.

Koncertní provedení projektu SMETANA letos navíc zavítalo do nově otevřené Národní budovy na Manhattanu v New Yorku, ale také do Ostravy, kde více než 10 000 nadšených posluchačů aplaudovalo Tata Bojs a Ahn Triu při úvodním koncertě letošního festivalu Colours Of Ostrava.

Program ReTour 09 však nebude zcela identický jako loňské turné. Návštěvníky čeká několik překvapenení, více skladeb, nová scéna a navíc tajný host. Milan Cais k tomu dodává: „ Minulý rok jsme se snažili v prostředí povětšinou divadelních sálů vytvořit maximálně komorní atmosféru a jít tak danému prostoru naproti. Ale po letošním úžasném zážitku na festivalu Colours Of Ostrava jsme zjistili, že se dá i na klasické akustické nástroje hrát s holkama rock'n'roll. A oproti loňskému roku k tomu přibude navíc i trochu elektroniky."

Na jaře následujícího roku se potom Tata Bojs zavřou do studia, aby na podzim 2010 připravili nové řadové studiové album.

25.11. BRNO - KLUB FLÉDA

Start: 20:00

 

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 25.11.2009 8:36:45

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně