Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Jak prožívají Brňané Vánoce?

Vánoce jsou obdobím, které se týkají hlavně konce prosince každého roku. I přesto rok od roku dříve a dříve město Brno žije duchem Vánoc. Nákupní centra ožívají touto atmosférou již dva měsíce předem, centrum Brna potom přibližně měsíc před Vánoci. V rámci této ankety mě konkrétně zajímá jak s postupem času vnímají lidé skutečnost toho, že jsou Vánoce - obdobím klidu, pohody v rodinném kruhu. Proto jsme se zeptali několika náhodných lidí na jejich názor.

Jak prožíváte Vánoce a vůbec celé období kolem? Berete to jako něco mimořádného nebo v tomto období žijete stejně jako v jiné měsíci v roce?

„Vánoce neprožívám, jelikož na ně z důvodu zkouškového nemám čas."
Jan, 21 let

„Já se Vánocemi nějak nestresuji, s klidem si užívám tu pohodu kolem toho, beru ohled na to že se něco děje, tudíž v prosinci se třeba chovám jinak než jindy, snažím se nasávat tu atmosféru."
Radek, 18 let

„Tak su rád že je volno a můžu odpočívat, ale nijak extra to neprožívám."
Filip, 16 let

„Žiju jako v kterémkoli období roku. Vánoce mám rád jen proto, že se potkají lidé a pokecají si. Jinak Vánoce nesnáším."
Milan, 54 let

„Žiju v tomto období jako jiné měsíce v roce, akorát se mě líbí ta Vánoční atmosféra."
Jiřík, 19 let

„Vánoce prožívám mimořádně"
Sandra, 16 let

„Mimořádné období, které v posledních letech nemám čas prožívat"
Kateřina, 25 let

„Vánoce mám rád, prožívám je v rodinném kruhu s ostatními. Jedinou výjimkou pro letosek bude, že nebudu klást takovou váhu na obdarovávání a přijímání nějakých dárků, všem v rodině jsem řekl, že nic nechci a nic nedostanou, možná jen drobnost. Nemám na nakupování blbostí náladu a ani nic nechci. Jinak Vánoce mám celkem rád, takže toto období neberu úplně jako každé jiné v roce. Na Vánocích se mi líbí jak všude všechno září světýlky a není to díky tomu taková sychravá nuda. Nejsem úplně tradiční člověk, takže jíst kapra mě nikdo nedonutí, ale líbí se mi proste pohoda, klid a taky fakt, že se díky těmto svátkům sejdu s rodinou a lidmi co mám rád, protože lidi nechodí do práce a je více času na tohle všechno... Rozhodně ale nemám rád přípravy na Vánoce... ale asi to k tomu nějak patří."
Stanislav, 23 let

„Vánoce jsou pěkné svátky pohody a klidu a setkání se svími blízkymi.Určitě to je mimořádný měsíc protože je jen jednou za rok".
Pavel, 21 let

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 9.12.2009 9:31:40

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně