Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Jaké výstavy uvidíme v roce 2010 v Muzeu města Brna?

I v letošním roce se můžete těšit na několik nových výstav na hradě Špilberku, které doplňují stálé expozice.

Krása, která hřeje
Výstava připravená Slováckým muzeem v Uherském Hradišťi. Představuje dosud nejrozsáhlejší soubor uměleckořemeslných výrobků (kamenových kachlů) z doby gotiky a renesance a jejich proměnu v estetizující součást interiéru. Výstava se bude konat od 17.2. do 16.5. 2010.

Milan Magni
Setkáte se zde s dvacetiletou tvorbou tohoto padesátiletého umělce, který patří mezi moravské malíře střední generace. Věnuje se zejména malbě, v níž formou mestického vyjádření dosahuje expresivní nebo lyrické abstrakce. Je znalcem, i již dnes nepoužívaných, malířských technik. Tvorba bude k shlédnutí od 10.3. do 18.4.2010.

Brněnská osmdesátá
Výstava si klade za cíl zmapovat a uměleckohistoricky zhodnotit důležité období brněnských kulturních dějin bezprostředně před sametovou revolucí. Výstava představí různé formy aktivit umělců a bude doplněna např. o koncerty původních skupin a jiné doprovodné programy. Vidět ji můžete od 5.5. do 1.8.2010.

Dámská volenka
Jedinečná výstava připravená na období od června do konce října 2010. Prezentovány zde budou taneční a společenské kostýmy, styly, školy, plesy, šperky a bižuterie ze sbírek MmB. Dále budou k vidění např. kostýmy taneční školy Stalet nebo módní krejčovské salony.

Tři generace skla - Pavel Hlava, Tomáš Hlavička a Petra Hřebáčková
Prezentace skla patří ke každoročnímu programu výstav MmB. Letos se představí tito tři významní skláři 20 století, kteří prezentovaly svoji tvorbu také v zahraničí. Uvidíte zde modely inspirované např. přírodou. Výstava je pro Vás otevřena v době letních prázdnin.

Adolf Loos - dílo v českých zemích
Výstava je věnována dílu klasika moderní architektury a čelního představitele architektonického purismu. Architektura podle něj nepatří mezi umění, což ale neznamená, že nemá splňovat estetické ideály, které vidí v harmonii, účelovosti a důstojné eleganci. Výstava je koncipována jako chronologický přehled projektů od roku 1890 do 1933. Tato výstava je otevřena v době od 18.8. do 24.10.2010.

Aqua Vita Est - Z historie brněnských vodovodů a kanalizací
Pro mě jedna z nejzajímavějších výstav z tohoto výčtu, která bude na přelomu roku na hradě Špilberku. Přiblíží návštěvníkům bohatou historii vodního hospodářství od jeho středověkých počátků až do 20 století s pomocí archeologických, historických a archivních pramenů.

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 12.1.2010 7:55:33

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně