Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Elektroničtí pionýři Autechre mají novou desku a v březnu přijedou na Flédu

Jedni z pionýrů předního nezávislého labelu Warp Autechre přijedou 31. března po 12 letech na jediný koncert v České republice a představí své čerstvé album Oversteps. Stane se tak díky pozvání klubové noci Itch my hahaha, která již z labelu Warp hostila nováčky Pivot a v lednu tohoto roku také Chrise Clarka.

Autechre spolu s Aphexem Twinem patří k nejdůležitějším jménům labelu Warp. Od té doby, co si Aphex Twin vydává hudbu na vlastním labelu Rephlex, jsou Autechre pro  vydavatelství Warp - které právě slaví 20 let existence - jedněmi z nejdůležitějších umělců.

Tato dvojice z Rochdaleu, tvořená Robem Brownem a Seanem Boothem, vznikla již v roce 1987 při míchání hip-hopových mixtapes. Po vydání debutu roku 1993 poslali demo vydavatelství Warp, které je hned zařadilo na svou kompilaci Artificial Intelligence - a Warpu zůstali věrní až dodnes. Později za pomocí starých analogových syntezátorů, sekvencerů a drum machines pomalu vtiskli žánru elektronické hudby vlastní stopu, která se pohybuje mezi IDM, technem ale nebojí se ani ambientních ploch.

Dohromady mají na konctě  13 Epček a 9 dlouhohrajících alb. Spolupracovali například s Fenneszem, Mika Vainiem (Pan Sonic) či Zoviet France, občas vysílají vlastní rádiové pořady ze svého webu a spolupracovali na festivalu All Tomorrow´s Parties, kterému byli roku 2003 kurátory. Autechre se vyžívají v trojrozměrnosti zvuku, stejně jako v propojení syntetického s organickým. Jejich hudba předtím i potom vytváří vlastní vesmír, který má naprosto odlišné fyzikální zákony, v jejichž středobodu je studie zvuku.

Jejich nové album Oversteps obsahuje čtrnáct skladeb a vyjde kromě formy CD i jako deluxe dvojitý vinyl, nebo bude k dispozici digitálně ve vysoké kvalitě.
http://www.myspace.com/myslb

Úzce zpřízněný s Autechre a s Warpem vůbec je ostřílený DJ Rob Hall. Potkal je v roce 1992 v londýnském legendárním klubu Heaven, kde začínal a od té doby jsou vzájemnými přáteli a podporovateli. Byl zakládající člen volného kolektivu Geskom, soustředěného na taneční elektroniku, hip hop a acid techno, kam kromě něj a Autechre patřili i Andy Maddocks nebo Bola z jejich Skam Records a ke kterému se odvolávají například Radiohead, LFO nebo Coil. Čekejte od něj plynulé přechody techna, industrialu, elektroniky, EBM nebo rave, rafinovaně nakombinované pro co největší potěšení tanečníků i posluchačů.
http://www.rob-hall.co.uk/

Multidisciplinární umělec Russell Haswell je známý především pro svou „extrémní počítačovou hudbu", pracuje ale i s vizuály, videem či sochou. Ke zvuku přistupuje s tvůrčím, leč odborným zaujetím - s kolegou Florianem Hackerem pracují od roku 2003 s použitím grafického vstupu Iannise Xenakise či světelných efektů. Jeho tvorba se přelévá z bílého šumu přes konkrétní zvuky k japonským noisem inspirovaným brutalitám.
http://haswellhecker.blogspot.com/

Role supportu se zhostí také  tajemný projekt Didjit.

Afterparty bude v režii rezidentů klubovky - G.H.C. djs
http://www.myspace.com/greatesthitscollective

31. 3. 2010 Fléda, Brno

Autechre (UK)
Rob Hall (UK)
Russel Haswell (UK)
DidJit
G. H. C. (UK) Vstupenky:

Vstupné v předprodeji 390Kč, na místě 490Kč.

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 10.2.2010 9:31:35

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně