Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Další uzavírka v Brně - ulice Václavská

Od soboty 17. dubna přibližně do 22.května 2010 je pro veškerou silniční dopravu vyloučen provoz v ulici Václavské a v části ulice Hybešovy.

Za více jak měsíc bude provedena výměna opotřebených kolejí a panelů tramvají. Položen bude také nový povrch vozovky.

Provoz tramvajových linek 1 a 2 bude, kromě krátkodobých výluk, po celou dobu zachován. Provoz tramvají v uvedené oblasti je možný pouze po koleji směrem do centra. Tramvaje musejí čekat jednom ze dvou semaforů tak, aby na Václavské ulici jely vždy jen v jednom směru. Proto je nutné počítat s možným minutovým zpožděním tramvají.

Autobusová linka 51 je v úseku Nové sady - Mendlovo náměstí odkloněna obousměrně přes ulici Křídlovickou a Poříčí. Vynechá zastávky Hybešova a Václavská. Náhradou zastaví na zastávce Poříčí (společně s tramvajemi) a Křídlovická (směr Barvičova společně s linkou 84, směr Zvonařka společně s linkami 60 a 61).

Autobusové linky 91 a 98 jsou v úseku Poříčí, resp. Mendlovo nám. - Hybešova odkloněny obousměrně přes zastávku Nemocnice u sv. Anny. Vynechají tak zastávky Hybešova a Václavská.

V případě, že budou tramvajové linky 1 nebo 2 nahrazeny autobusy náhradní dopravy, jedou po stejné trase jako linky 91 a 98.

Upozorňujeme řidiče osobních a nákladních vozidel, že v oblasti ulice Václavské a Hybešovy je důležité dodržovat silniční předpisy a pokyny v rámci uzavírky. V prvním pracovním dni výluky došlo ke střetu osobního vozu se šalinou, které zavinil právě řidič osobního automobilu. Navíc i já sem byl osobně svědkem couvání jednoho řidiče osobního automobilu přímo v křižovatce Hybešova/Anenská, přičemž tudy projížděly další automobily a tramvaj.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 22.4.2010 7:51:11

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně