Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Noc kostelů trochu jinak

Tak jako minulý rok, i letos se bude v Brně konat další zajímavá noční akce, Noc kostelů. Kromě základních informací přinášíme i malý tip, jak si letošní pobíhání mezi kostely trošku ozvláštnit.

Celkem je v Brně do akce zapojeno 28 kostelů. Noc kostelů ale není jen o  prohlížení inteiérů. Návštěvníci budou mít na jednotlivých místech možnost zhlédnout zajímavý doprovodný programv podobě koncertů, divadelních představení a videoprojekcí, chystá se řada komentovaných prohlídek a přednášek, některé kostely umožní návštívit normálně nepřístupné prostory nebo otevřou kostelní věž. Náplň tohoto ročníku je bohatá, seznam všech zapojených kostelů a podrobný program najdete přímo na oficiálních stránkách.

Pokud si chcete tento ročník ještě něčím ozvláštnit, můžete. Marek Lutonský přidal do databází oblíbených geolokačních služeb Foursquare a Gowalla všechny kostely zapojené do letošní Noci kostelů. Potřebujete jen chytrý telefon a program, který Vám umožní v jednotlivých kostelech zaznamenat polohu a můžete zažít kouzlo těchto služeb na vlastní kůži.

Je jedno, kterou službu si vyberete, můžete pochopitelně vyzkoušet obě dvě. Pokud ale máte rádi Geocashing, pravděpodobně se víc oblíbíte Gowallu, která nabízí oproti Foursquare několik vylepšení. Podrobnější popis jednotlivých služeb najdete v odkazech pod článkem. Na oficiálních stránkách Foursquare nebo Gowalla se zaregistrujte a stáhnětě si do telefonu příslužný program. Poté již stačí zaznamenat svoji návštěvu na každem místě, které navštívíte. Pokud řeknete i dalším kamarádům nebo známým a přidáte si je mezi přátele, můžete jednoduše sledovat jejich polohu a případně se domluvit, kde se potkáte třeba na kafe.

Oficiální stránky Gowalla
Podrobný článek o Gowalle na Živě.cz

Oficiální stránky Foursquare
Podrobný článek o Foursquare na Lupa.cz

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 27.5.2010 9:36:53

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně