Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Začínají Vánoční trhy

I letos budou v centru Brna Vánoční trhy s doprovodným programem. Již podruhé se trhy objeví také na Zelném trhu. Brněnské Vánoce oficiálně začnou v pátek 26.listopadu v 16.30 hodin.

Brněnské Vánoce oficiálně začnou v pátek 26.listopadu 16.30 a zahájí je primátor města Roman Onderka. V 17 hodin se slavnostně rozsvítí vánoční strom na náměstí Svobody, který letos opět vybrala veřejnost na internetových stánkách města Brna.

Brněnské Vánoce již podruhé organizuje a programově zajišťuje Turistické informační centrum (TIC). „Chceme pokračovat v tom, co jsme započali již vloni, a sice představit obyvatelům a návštěvníkům města přívětivé a zážitkové prostředí Adventu v historickém centru," říká Monika Šimková, ředitelka Brněnského kulturního centra, jehož součástí je TIC.

Sortiment stánků se zaměří na stylové vánoční občerstvení, typické řemeslnické produkty a dárkové předměty. Náměstí Svobody bude rozděleno na dvě zóny - gastronomickou a kulturní. Provozní doba trhů bude od 9 do 21.45 hodin až do 23.prosince 2010.

V rámci kulturního programu zde každý den budou probíhat nejrůznější vystoupení a koncerty - například zde vystoupí Tereza Černochová, Lenka Dusilová či Nezmaři.

Mimořádný vánoční suvenýr si může odnést 351 šťastlivců, kterým se podaří chytit speciální vánoční skleněnku, která vypadne od 11 do 23 hodin každou celou hodinu z hodinového stroje.

Letošní novinkou je kulturní program na nádvoří Staré radnice. Jsou to Vánoční dílny - výroba svíček, mýdel, vánočních ozdob aj. Vyhlídková věž bude otevřena od pátku do neděle od 10 do 20 hodin. Každou sobotu v 16.30 hodin se uskuteční Adventní prohlídky města s průvodcem. Dne 18.prosince se uskuteční Burza minerálů a drahých kovů.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 24.11.2010 8:57:47

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně