Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Brno nacistické - netradiční průvodce městem

Brněnské nakladateství Host vydává v těchto dnech trošku netradičního průvodce po Brně - Brno nacistické. Jaká byla atmosféra Brna „pod hákovým křížem"?

Autoři Alexander Brummer a Michal Konečný na 200 stranách knihy zmapovali známé i neznámé brněnské lokality za nacistické okupace a doplnili je o skutečné příběhy. Kniha obsahuje velké množství dobových fotografií, které umožní dotvoření představy, jak vypadalo Brno před 68 lety.

V knize jsou zmíněny nejenom relativně známé Kounicovy koleje a vila Tugenhat, dozvíme se také například to, kde v Brně sídlilo Gestapo, kde stávala židovská synagoga a kam se v v době protektorátu chodilo bavit. Příblíží atmosféru Brna při návštěvě Adolfa Hitlera a pocity řadových občanů města. Kniha může sloužit jako průvodce i jako četba vysvětlující konkrétní historické události na časové ose od začátku okupace až po osvobození města Rudou armádou.

Průvodce městem

Společně s nakladatelstvím HOST jsme pro vás připravili soutěž o knihu, stačí odpovědět na jednoduchou otázku. Soutěž najdete zde.

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 5.6.2013 13:24:42

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně