Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Výstava Karel + Josef Čapkové v Semilasse

Unikátní výstavu věnovanou životu a dílu dvou géniů 1. poloviny 20. století, Karla a Josefa Čapka, můžete až do 15. září navštívít v Semilasse.

Výstava si klade za cíl nejenom představit v ucelené formě tvorbu obou bratrů, jejich osudy a životní postoje, ale hlavně poukázat na jejich nadčasovost a morální odkaz, který zajisté pohladí po duši každého z nás.V dnešní uspěchané digitální době a v době sociálních nejistot nám výstava zároveň ukáže, že mnohé z našich problémů se stávají v porovnání s dobou nastupující nacistické represe velmi malichernými.

Na výstavě se seznámíte na více jak 40 panelech s celým životem obou bratrů, dále se podíváte na dobové dokumenty na několika samostatných projekcích, na velkoplošné obrazovce zhlédnete více než stovku obrazů Josefa Čapka, uvidíte autentické fotografie, prohlédnete si originál pracovnu Karla Čapka, divadelní šatnu jeho manželky Olgy Scheinpflugové, soubor fotografických prací pořízených Karlem Čapkem z jeho cest, prohlédnete si kopii cely Josefa Čapka z koncentračního tábora, kde tvořil poslední práce a mnoho dalších zajímavostí. Chybět nebude projekce pohádek Josefa Čapka pro naše nejmenší a samostatná výstava věnovaná dvornímu vypravěči pohádek Josefa Čapka, královopolskému rodákovi, herci Karlu Högerovi, který také účinkoval v několika zfilmovaných hrách Karla Čapka. Samozřejmostí je pak ucelená sbírka knih a divadelních her Karla Čapka v mnoha světových vydáních.

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 24.6.2013 8:20:39

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně