affiliate-pohadky-728x90-1465999456.jpg
Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Rozhledny v okolí Brna - Soběšice

Nedaleko sídliště Lesná, na začátku obce Soběšice, stojí od roku 2008 rozhledna Ostrá horka.

Z rozhledny je za příznivého počasí krásně vidět část města Brna, Babí lom a za dobré viditelnosti lze zahlédnout i Pavlovské vrchy. Vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 16 metrů. Pro ty, kterým nedělají výšky úplně dobře, se hodí zmínit, že schody a podlahy jsou tvořeny ocelovými rošty. Nedaleko rozhledny stojí pamětní kámen, na jehož místě stávala až do roku 1786 kaple sv. Kříže. V jejím středu byl umístěn první trigonometrický bod na území na našem území.

Soběšice - rozhledna Ostrá Horka

Na rozhlednu se dá procházkou dojít ze sídliště Lesná, po lesní cestě od bývalé sodovkárny. Lze také využít autobusy 43 a 57, které jezdí přímo do Soběšic. Procházku lze spojit s návštěvou jezdeckého areálu Panská Lícha. Osvěžit se a zahnat hlad je možné v samém centru Soběšic, ve známé restauraci U Supa, kde je také možné zakoupit drobné suvenýry.

Zajímají vás rozhledny nebo hledáte tip na výlet? Máme pro vás připravenou soutěž, ve které můžete vyhrát nádhernou knihu 333 výletů po rozhlednách Čech, Moravy a Slezska od Jiřího Štěkla. Stačí odpovědět na jednoduchou otázku zde.

Článek vznikl ve spolupráci s webem Rozhlednovým rájem.

Autor: BrnoInfo.cz | Zveřejněno: 26.6.2013 10:03:36

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně