Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Koncert Bruna Ferrariho

Rodák z Bagdádu, z dob kdy toto město ještě nebylo životu nebezpečné, elegantní kabaretní myslitel a krotitel nejtajnějších přání, vystoupil se svou kapelu na dekadentním večírku v klubu Fléda 2.2, která je přímo stvořená pro hudební experimenty podobného ražení. (lehce pozdní report)

Projekt řídí producent, bubeník a skladatel elektronické hudby David Jahn, kytaru třímá moderní kowboj jež má alergií na koně Alžířan Hadji Moussa a vokály znějí z úst žen s výrazem naivních školaček Sweet a Kinki. Na druhé straně sálu jistí celkový výraz kapely zkušený zvukař původem z Londýna který sbíral zkušenosti například u Boy George.

Bruno Ferrari uprostřed svého hudebního tělesa roztahuje křídla svého obleku z kvalitní látky. Opřen o elegantní dřevěnou hůlku vystupuje ze tmy a chápe se mikrofonu.Začíná extravagantní show divokého elektro-soundu a snového až lascivního šansonu. Zpěvačky vyzvedávají nad hlavy podivné předměty které připomínají z dálky maketu hasičské hasící hubice.

Elektronická hudba doplněná kytarovými rify a živým zvukem bicích naplňuje sál plný lidí, kteří zvědavě přihlížejí. Temný hlas charismatického pána z nonšalantního Chrámu něhy je tu jen pro Vás. Pastva pro oči ,mimika muzikantů a image zpěváka má styl.

Bruno vyzívá diváky nechť spolu s ním vstoupíme do světa kde je všechno možné. Během vystoupení si tu a tam odskočí pro cigaretku, nebo prostě oznámí : „sorry jdu se napít“. Z ničeho nic přináší stříbrný tác plný ovoce, které ledabyle hází do davu (pozn. autora - málem mě trefil jablkem do hlavy, bylo to fakt těsně a to jsem stál až u zvukaře). Nový rozměr a originalita klubového koncertu

Zazněly mnohé skladby z jeho desky Man Fatal a publiku představil i své poslední album Lovers in Danger z listopadu loňského roku.

Podařilo se mi položit po koncertě Brunovi pár všetečných otázek.

Jakub: Ahoj Bruno byl jsi v poslední době v rodném Bagdádu?

Bruno: Ahoj, přistup blíž a nejdříve polib hůlku……, (to se nedá publikovat,smích)

no jasně minulý týden v sobotu jsem tam byl při příležitosti slavnostního otevření svého nového kasina….

(chvilku se na něj nevěřícně koukám a pak se oba zasmějeme)

Ne ani náhodou člověče, to byl vtip, jsem rád že žiju tady, ale s mámou jsem jako dítě hodně jezdil do Holandska.

Jakub: Líbil se mi Váš koncert jak se Vám dnes hrálo?

Bruno: Bylo to super, dnešní koncert považuji za jeden z nejlepších co jsme kdy zahráli, fakt dobrá atmosféra, myslím že to lidi bavilo.

Jakub: Jo myslím si to samý lidi si to užívali

Bruno: Myslím si že lidi konečně pochopily o co nám jde a přestali nás brát vážně, nikdo nemá pocit že se tady dějí mravnostní delikty.

Jakub: Máš dobrej oblek, kde ti ho ušili? I látka je asi kvalitní.

Bruno: Mám svůj oblíbený krejčovský salon a látku mi přivezl náš kytarista z Alžíru

Jakub: Díky za rozhovor měj se pěkně

Bruno: Taky se měj, ještě moment ,nechceš koupit pár chlupů z mého hrudníku, že jsi to ty prodám ti tři kousky za stovku

Jakub: To je lákavá nabídka, dej mi čas rozmyslím si to. Měj se a díky.

(jakub@brnoinfo.cz)

www.brunoferrari.cz

fotografie z koncertu Bruna najdete zde

foto: Jiří Bernovský

Autor: Jakub | Zveřejněno: 6.4.2007 22:44:03

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně