Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Velký městský okruh a tunely Dobrovského

Jak vypadá aktuálně dostavba Velkého městského okruhu?

V roce 2007 byla zahájena jedna z největších dopravních staveb po křižovatce Hlinky, a to stavba tunelů Dobrovského, nového mostu Korejská a křižovatky Královopolská. Celá stavba je rozdělena na několik etap. Již od počátku byly zahájeny práce na ražení tunelů Dobrovského, které budou spojovat ulici Žabovřeskou a Sportovní. Jejich stavba je v rámci projektu nejdelší a nejtěžší. Řidiči již nebudou muset absolvovat jízdu přes několik vytížených křižovatek v Králově Poli.

V rámci vyústění tunelů byl sbořen původní most na náměstí Svornosti (viz.foto) a staví se zde nový, jehož rampy se budou napojovat na budoucí tunel (viz.foto). Od listopadu 2008 dochází k částečné uzavírce křižovatky Královopolská. Ta projde během následujících dvou let velkou rekonstrukcí. Doprava vedená od Hradecké bude v budoucnu vedena na přemostěních v úrovni nynější křižovatky. Silnice od Skácelové bude snížena o několik metrů níže, tím vznikne mimoúrovňové křížení, kde doprava po obou ulicích bude vedena nezávisle na sobě. Křižovatka zde bude i nadále, a to pro možnost odbočování. Bude však využívána výrazně méně, spoždění MHD a zácpy, které zde byly doposud, už budou pouhou minulostí. Stavební práce by měly být ukončeny v roce 2011.

Nutno dodat, že tato stavba a také stavba Hlinek umožňuje zkvalitnit a hlavně zrychlit dopravu na silnicích a minimalizovat zácpy, které Brno denně zatěžují. V budoucnu je plánováno rožšíření ulice Žabovřeské a postavení nové mimoúrovňové křižovatky na Tomkově náměstí. Tím bude velká část městského okruhu upravena.

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 5.11.2008 11:55:06

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně