Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Fotogalerie – Vánoční atmosféra v Brně 2008 aneb ozdoby všude

A je to tu opět, jako každý rok. Měsíc plný pečení, nakupování a uklízení, který zakončí Vánoce, svátky klidu, pohody a rodinné atmosféry v teple u vánočního stromku.

Na toto období se již dlouhá desetiletí těší většina z nás. I když velká část měsíce představuje větší stres než jindy, zakončení prosince je nezapomenutelné. Kdo z vás si nezavzpomíná na některé pěkné dárky, které dostal nebo na krásně propečeného štědrovečerního kapra, či na sladkosti z vánočního stromku.

Už od listopadu sleduji Brno, jak se proměňuje z všední atmosféry do vánoční. Jako již tradičně, i letos stojí na náměstí Svobody strom z bílovických lesů, u kterého je kasička, kde mohou všichni přispět na charitu. Letos byl strom dovezen již 11.11.2008, týden poté nazdoben a 28.11.2008 slavnostně rozsvícen.

Od půlky listopadu začlo také stavění tradičních vánočních trhů. Letos, vzhledem k odklonu šalin přes historické centrum, jsou stánky stavěny tak, aby byl umožněn dostatečný prostor pro průjezd šalin a průchod lidí kolem stánků. Stánky i letos nabízí široký výběr svíček, dekorací, vánočních ozdob a dárků pro naše nejbližší.

S výzdobou se činila i naše nákupní centra. Například Galerie Vaňkovka se pyšní sněhuláky, kteří představují návštěvníkům různé zimní situace. Olympia centrum zdobí vánoční stromky a vánoční vláček. Nutno dodat, že Vánoce jsou vskutku krásným obdobím v roce.

Přeji všem ať nakoupíte co nejvíce pěkných dárků a bohatého ježíška.

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 2.12.2008 11:23:01

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně