Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Centrum města a pátek ožilo - Mikuláš naděloval sladkosti, čerti byli letos mírní

Dne 5.12.2008 v podvečer bylo na náměstí Svobody opravdu rušno, pohybovalo se zde několik skupinek čertů, mikulášů a andělů, kteří zde obdarovávaly sladkostmi hodné děti a braly do pekla zlobivé děti.

Dne 5.12.2008 v podvečer bylo na náměstí Svobody opravdu rušno. Stovky lidí se přišli podívat na tradiční vánoční trhy, čímž značně zkomplikovaly průjezd tramvají centrem. Někteří se zahřáli svařákem nebo si pochutnali na bramboráku, jiní zase nakupovali vánoční dárky. Po centru se pohybovalo několik skupinek čertů, mikulášů a andělů, kteří zde obdarovávaly sladkostmi hodné děti a braly do pekla zlobivé děti.

Mikuláš je při tzv. mikulášské nadílce představován v biskupském oděvu s dlouhým bílým vousem a je doprovázen čerty a anděly. Tato tradice se šíří již od 8.století po celém světě a je jakousi přípravou na Vánoce.

Mikuláš se narodil ve městě Patra v římské provincii. Byl velmi zbožný. Po smrti svého otce rozdával chudým majetek. Byl váženým knězem a biskupem. Zasazoval se o spravedlivý přístup cizincům a dohlížel na spravedlivý chod soudů. Mikuláš 6.12.zemřel a tento den má také svátek.

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 8.12.2008 10:58:21

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně