Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Fotoreport: V úterý v Brně zkolabovala veškerá doprava

Několika hodinové cestování z práce domů, kolony aut a několikacentimetrové závěje. To vše každého z nás potkalo v úterý při odpolední cestě domů. Několikahodinové husté a neočekávané sněžení způsobilo totální kolaps veškeré dopravy v Brně.

Během odpoledne bylo 70 procent silnic v Brně ucpaných kolonami aut. Tramvajové linky na tom byly celkem dobře. Více jak polovina z nich jezdila jak měla a ostatní jezdily jen se zpožděními. Trolejbusové a autobusové linky byly ochromeny až do noci. Více jak šest hodin nejezdily jak měly linky 25 a 26, na jejichž dlouhé trase bylo několik kolon, kopců v závějích a nehod které znemožnily průjezdnost. Tím bylo odříznuto od centra několik hustě obydlených sídlišť. Více jak dvě hodiny jezdila do Bystrce jen tramvajová linka 11. Kohoutovice byly dvě a půl hodiny bez spojení ze všech směrů.

Téměř dvě hodiny zelo prázdnotou také nákupní centrum Campussquare, do kterého se cestující neměli jak dostat. Nesjízdný byl také kopec kolem Ústředního hřbitova, což způsobilo dvoukilometrovou kolonu na Pražákové a Ukrajinské. Městské části v oblasti Králova Pole byly odříznuté až do doby než přestalo sněžit. Neklid mezi cestujícími byl často velice znatelný.

Nejvíce si lidé stěžovali na práci Dopravního podniku města Brna, což bylo neoprávněné, jelikož za kolaps mohou pouze silničáři, kteří nebyli na situaci připraveni a v jejichž důsledku velká část MHD zkolabovala.

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 19.2.2009 13:18:42

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně