Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Mendlovo náměstí změní svoji podobu

Je to již několik desetiletí, co je Mendlovo náměstí v Brně, jeden z větších přestupních uzlů, ve stejné podobě. Jelikož se rozrůstají sídliště na okraji Brna a staví se Univerzitní Kampus MU, čímž v tomto uzlu přestupuje rok od roku více cestujících, je stav tohoto uzlu nevyhovující.

Město Brno se rozhodlo konečně, že v budoucích dvou letech zmodernizuje tento uzel, na kterém v přepravní špičce jezdí každých 30 vteřin nějaké vozidlo MHD. Nyní Vám popíšu dle fotek novou podobu Mendlova náměstí, která přispěje ke kvalitnějšímu přestupování tisíce cestujících.

Foto 1 - Ulice Výstavní bude nově obousměrná. Pojedou tudy obousměrně trolejbusy. Levou stranu vozovky bude lemovat alej stromů.

Foto 2 - Dojde ke zrušení tohoto křížení vozidel MHD. Linky 44 a 84 budou nyní jezdit obousměrně ulicí Veletržní a trolejbusy obousměrně ulicí Výstavní.

Foto 3 - Dojde k zobousměrnění ulice Veletržní. Budou po ní jezdit linky 44 a 84. V pravé části vozovky vznikne jízdní pruh pro odstavování vozidel linek, které končí na Mendlově náměstí a mají pracovní přestávku.

Foto 4 - V těchto místech budou dvě nové zastávky Mendlovo náměstí pro linky 44 a 84.

Foto 5 - V těchto místech budou vyjíždět trolejbusy z/na ulici Výstavní. Naproti se zruší zastávka linky 84.

Foto 6 - Dojde také k úpravě parku - nová zeleň a lavičky pro čekající cestující.

Foto 7 - Souhrnné zachycení budoucí podoby Mendlova náměstí.

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 3.3.2009 8:56:24

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně